Za wcześnie na wykopki

Marta Walczak
opublikowano: 21-01-2010, 10:35

Touroperatorzy walczą o opóźnienie remontu na warszawskim lotnisku.

Biura podróży są oburzone planami zamknięcia lotniska na Okęciu na czas remontu drogi startowej. Roboty zaplanowano na pierwsze trzy weekendy września, kiedy jeszcze trwa sezon.

W związku z koniecznością przebudowy drogi startowej na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina, władze Okęcia postanowiły zamknąć ruch pasażerski na pierwsze trzy weekendy września 2010 r. Dla biur podróży i przewoźników czarterowych, zamknięcie lotniska we wrześniu oznacza spore straty finansowe, ponieważ największy ruch turystyczny przypada na sezon letni trwający od kwietnia do połowy października.
18 stycznia przedstawiciele polskiej branży turystycznej (przewoźnik czarterowy Air Italy Polska oraz biura podróży Neckermann Polska, Rainbow Tours, Alfa Star, Nowa Itaka i Triada) złożyli pismo do Michała Marca, prezesa Państwowych Portów Lotniczych, w którym proszą o przesunięcie terminu prac budowlanych do 16 października 2010 r.
W uzasadnieniu wniosku, touroperatorzy piszą, że zamknięcie lotniska na trzy weekendy września musiałoby oznaczać rezygnację ze sprzedaży pakietów wakacyjnych, których początek lub koniec przypadałby na czas zamknięcia lotniska. Innym rozwiązaniem mogłoby być skrócenie lub wydłużenie pobytów na wycieczkach. To z kolei skumulowałoby  loty w sąsiadujących dniach i w efekcie brak możliwości ich obsłużenia przez linie lotnicze. Takie rozwiązania mogłyby odstraszyć klientów, którzy po prostu zrezygnowaliby z zakupu wczasów.
- Jesteśmy zdumieni terminem remontu drogi startowej na Okęciu w szczycie sezonu, kiedy lotniska obsługują największą liczbę pasażerów. Dodatkowo we wrześniu odbędzie się jubileuszowy konkurs chopinowski, na który przyjedzie do Polski wielu zagranicznych turystów – mówi Krzysztof Piątek, prezes biura podróży Neckermann Polska.
Informację o planowanym remoncie i zamknięciu lotniska, Okęcie podało do wiadomości publicznej we wrześniu 2009 r.

Lotnisko Okęcie
Lotnisko Okęcie
None
None

Więcej - w czwartkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Walczak

Polecane