Zabezpieczamy więcej niż śmierć

opublikowano: 29-07-2018, 22:00

Rośnie zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi, pokazują to wyniki sprzedażowe zakładu Pramerica, specjalizującego się w tzw. życiówkach. Od lipca zeszłego roku do końca czerwca składka zebrana przez firmę ze sprzedaży polis indywidualnych łącznie wyniosła 168,1 mln zł, to o 4,4-proc. więcej niż przed rokiem, a w ramach ubezpieczeń grupowych — 77,7 mln zł (wzrost o 12,4-proc.)

Aneta Podyma-Milczarek, prezes towarzystwa Pramerica Życie, tłumaczy, że wzrosty są powiązane ze skłonnością do zabezpieczenia nie tylko ryzyka śmierci, ale także sięgania po inne produkty ochronne, zapewniające wypłatę świadczeń w razie poważnych chorób, pobytu w szpitalu czy nieszczęśliwych wypadków, które zdarzają się częściej.

— Wypłata świadczenia jest spełnieniem obietnicy, którą dajemy klientom w momencie zawierania umowy ubezpieczenia. A w naszej działalności, która skupia się na ochronie życia i zdrowia klientów, zaufanie jest kluczową wartością — mówi Aneta Podyma-Milczarek.

90,5 mln zł Tyle świadczeń wypłaciła Pramerica klientom od lipca 2017 r. do czerwca 2018 r. To o 2,8 proc. więcej niż rok wcześniej

840 tys. zł Tyle wyniosło najwyższe świadczenie wypłacone w ciągu ostatniego roku osobie z ubezpieczeniem indywidualnym…

750 tys. zł …a tyle osobie posiadającej polisę grupową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane