Zabrakło chętnych na akcje Selvity

Kamil Zatoński
20-12-2010, 09:55

Biotechnologiczna spółka tłumaczy zawieszenie emisji akcji niekorzystną sytuacją rynkową.

Wytłumaczenie jest zaskakujące, bo w ostatnich dniach indeksy giełdowe biły rekordy, a emisje akcji z powodzeniem plasowały Votum, Druk-Pak i BSC Drukarnia Opakowań. Dużym wzięciem cieszą się też ponoć akcje Sadovaya Group (oferta nie została jeszcze podsumowana). 

Firma liczyła, że ze sprzedaży 2,7 mln akcji uda się jej pozyskać aż 40 mln zł.

- Zdecydowaliśmy o zawieszeniu oferty ze względu na niekorzystną sytuację rynkową. Nie oznacza to całkowitej rezygnacji z planów pozyskania środków finansowych z emisji akcji. Będziemy stale monitorować rynek kapitałowy i w momencie jaki uznamy za najbardziej sprzyjający do przeprowadzenia oferty podamy nowy harmonogram w formie aktualizacji informacji ofertowej na stronie internetowej spółki Selvita - mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity.

- Nasze przychody w 2010 wyniosą ok. 10 milionów złotych, a portfel zakontraktowanych przychodów na rok 2011 jest już większy niż ta kwota. Do czasu pozyskania dodatkowego kapitału możemy także z tych środków pozwolić sobie na kontynuowanie rozpoczętych inwestycji, choć na pewno w mniejszym zakresie niż przy pozyskaniu środków z emisji - dodaje prezes Selvity.

Selvita jest polską firmą świadczącą usługi i dostarczającą rozwiązania badawczo-rozwojowe.

Oferujacym akcje spółki było Biuro Maklerskie Alior Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zabrakło chętnych na akcje Selvity