Zabrakło chętnych na akcje Selvity

Kamil Zatoński
opublikowano: 20-12-2010, 10:13

Biotechnologiczna spółka tłumaczy zawieszenie emisji akcji niekorzystną sytuacją rynkową.

Wytłumaczenie jest zaskakujące, bo w ostatnich dniach indeksy giełdowe biły rekordy, a emisje akcji z powodzeniem plasowały Votum, Druk-Pak, BSC Drukarnia Opakowań i  Sadovaya Group.

Firma liczyła, że ze sprzedazy 2,7 mln akcji uda się jej pozyskać aż 40 mln zł.

- Zdecydowaliśmy o zawieszeniu oferty ze względu na niekorzystną sytuację rynkową. Nie oznacza to całkowitej rezygnacji z planów pozyskania środków finansowych z emisji akcji. Będziemy stale monitorować rynek kapitałowy i w momencie jaki uznamy za najbardziej sprzyjający do przeprowadzenia oferty podamy nowy harmonogram w formie aktualizacji informacji ofertowej na stronie internetowej spółki Selvita - mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity.

- Nasze przychody w 2010 wyniosą ok. 10 milionów złotych, a portfel zakontraktowanych przychodów na rok 2011 jest już większy niż ta kwota. Do czasu pozyskania dodatkowego kapitału możemy także z tych środków pozwolić sobie na kontynuowanie rozpoczętych inwestycji, choć na pewno w mniejszym zakresie niż przy pozyskaniu środków z emisji - dodaje prezes Selvity.

Selvita jest polską firmą świadczącą usługi i dostarczającą rozwiązania badawczo-rozwojowe.

Oferujacym akcje spółki było Biuro Maklerskie Alior Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane