Zacharski pokonał Maleszkę

Jacek Zalewski
18-12-2008, 00:00

Obok styczniowego Charytatywnego Balu Dziennikarzy, coroczna gala miesięcznika "Press" jest największym ogólnopolskim zbiegowiskiem środowiska medialnego. Z największym napięciem oczekiwany jest oczywiście werdykt w generalnej kategorii Dziennikarza Roku. Ogłoszonym wczoraj zbiorowym werdyktem głosujących redakcji, w roku 2008 zwyciężył Bogdan Rymanowski z TVN, który aspirował do tego tytułu od kilku lat. Doceniono nie tylko jego klasę w przesłuchiwaniu polityków, ale i materiał życia — wywiad rzekę z generałem Marianem Zacharskim. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się Anna Ferens i Ewa Stankiewicz — autorki przygotowywanego przez trzy lata filmu "Trzech kumpli", którego czarnym bohaterem stał się agent SB, redaktor Lesław Maleszka.

Z kronikarskiego obowiązku podajemy, że w poszczególnych kategoriach Grand Press 2008 zwyciężyli:

news — Krzysztof Kowalczyk "Polska" za cykl "Piekło starców w Radości"; dziennikarstwo śledcze

— Roman Daszczyński

"Gazeta Wyborcza Gdańsk" za "Grzech ukryty w Kościele"; publicystyka — Ewa Winnicka "Polityka" za "Dzieci i dzieci-śmieci"; reportaż prasowy — Angelika Kuźniak "Gazeta Wyborcza" za "Zabijali we mnie Heidi"; reportaż telewizyjny — Beata Biel "Superwizjer TVN" za "Pomoc w śmierci"; wywiad — Karolina Wigura "Dziennik" za "Europę ogarnia pośmiertny bezwład"; dziennikarstwo specjalistyczne — Wojciech Staszewski "Gazeta Wyborcza" za "Najniższą półkę".

Jacek Zalewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zacharski pokonał Maleszkę