Zachodniopomorskie dostaje na kanalizację

PAP
opublikowano: 15-02-2010, 16:24

Tym razem strumień unijnych pieniędzy popłynie do Koszalina i Dębna. Konkretnie – 21 mln zł.

W poniedziałek w Koszalinie władze obu gmin podpisały umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Unijne pieniądze dla tych samorządów pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Dębno otrzymało 14,9 mln zł dotacji na budowę 32,6 km sieci kanalizacyjnej i 47 przepompowni. Natomiast Koszalin dostał 5,9 mln zł na budowę 12,5 km sieci wodno-kanalizacyjnej w zachodniej i południowej części miasta oraz modernizację sieci wodociągowej w kilku punktach śródmieścia.
Całkowita wartość projektu gminy Dębno wynosi 20,8 mln zł, zaś Koszalina 12,4 mln zł. W Dębnie inwestycja powinna zostać zakończona w 2012 r., w Koszalinie w roku 2011.

WFOŚiGW podpisał dotychczas pięć umów na dofinansowanie inwestycji z POIiŚ w województwie zachodniopomorskim. Beneficjentami są gminy: Rewal (rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków), Mielno (uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej), Dębno i Koszalin oraz Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie), który obuduje umocnienia trzech kilometrów brzegu morskiego w Kołobrzegu.

Na podpisanie czeka jeszcze umowa z gminą Trzebiatów, dotycząca dofinansowania gospodarki ściekowej. Wartość unijnego dofinansowania 6 projektów to prawie 133 mln zł. Całkowita wartość tych projektów wynosi niemal 189 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane