Zachowanie eurodolara kluczowe dla złotego

Marcin Kiepas
02-06-2010, 18:36

Złoty w środę zyskał na wartości, umacniając się o 1,8 gr do dolara i o 1,5 gr do euro. O godzinie 18:08 za tę pierwszą walutę trzeba było zapłacić 3,3457 zł, a za drugą 4,0974 zł.

Cały dzień stał pod znakiem odrabiania wczorajszych strat. Początkowo notowania złotego wspierały nadzieje na to, że wtorkowy zwrot EUR/USD z poziomu 1,21-1,22 dolara, zapoczątkuje długo oczekiwaną wzrostową korektę. Z czasem pozytywny wpływ miały też poprawiające się nastroje na europejskich rynkach akcji. Jak również udana aukcja 2-letnich obligacji - Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje o wartości 4,5 mld zł z oferowanej puli 3,0-4,5 mld zł. Popyt wyniósł 9,09 mld zł, natomiast średnia rentowność 4,675 proc. (wobec 4,802 proc. na poprzedniej aukcji). Spadek kursu EUR/USD poniżej poziomu 1,22 dolara w godzinach popołudniowych, jak również jutrzejsze święto w Polsce, nie pozwoliły natomiast na znacznie silniejsze umocnienie złotego.

Środowe rozstrzygnięcia niczego nie zmieniają w obrazie technicznym i fundamentalnym rynku. W dalszym ciągu panuje duża niepewność co do przyszłości. Niezmiennie też przyszłość w głównej mierze zależy od zachowania EUR/USD. Jeżeli bariera 1,21-1,22 dolara, którą strona popytowa broni od kilku tygodni, zostanie przełamana, należy się liczyć z dalszym osłabieniem polskiej waluty. Zdecydowane odbicie od niej powinno natomiast przełożyć się na równie zdecydowanie umocnienie złotego.

Marcin Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / / Zachowanie eurodolara kluczowe dla złotego