Zacieranie granicy między start-upem a korporacją

opublikowano: 29-01-2019, 22:00

W styczniu swoją aktywność operacyjną rozpoczynają akceleratory, które zostały wybrane pod koniec ubiegłego roku w programie ScaleUp (konkurs „Programy akceleracyjne”), nadzorowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ich zadaniem jest ułatwienie rynkowego startu nowym projektom technologicznym i „zapoznanie” z korporacjami. Ideą programu jest zacieśnienie współpracy między krajowymi start-upami i dużymi firmami, które w przyszłości mogą decydować się np. na wdrożenie przetestowanych w programie innowacji (po dostosowaniu ich do własnych potrzeb) i „uzbrojenie” małych firm w wiedzę i umiejętności poruszania się po świecie dużego biznesu. Start-upy poza wsparciem mentorskim i dostępem do infrastruktury partnerów otrzymają również granty. Ich wysokość może sięgać 200 tys. zł. Na liście operatorów programu ScaleUp znalazły się: Accelpoint, Blue Dot Solutions, Brinc Limited, DGA, Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, FundingBox Accelerator, Fundacja Polska Przedsiębiorcza, HugeTECH, Krakowski Park Technologiczny oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

10 Tyle akceleratorów zostało wyłonionych w obecnej edycji programu ScaleUp.

133 mln zł Taki budżet został przeznaczony na wsparcie rozwoju start-upów i umożliwienie im testowania nowatorskich rozwiązań bezpośrednio w dużych firmach. Każdy z wybranych akceleratorów otrzyma więc średnio ok. 13 mln zł na działania związane z projektem.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu