Zadbaj o klienta, to będzie lojalny

Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 31-05-2011, 00:00

Przedsiębiorca może założyć konto prawie w każdym banku, ale tylko niektóre instytucje oferują mu dodatkowe usługi i pakiety partnerskie.

Banki zapewniają małym firmom pakiety usług

Przedsiębiorca może założyć konto prawie w każdym banku, ale tylko niektóre instytucje oferują mu dodatkowe usługi i pakiety partnerskie.

Instytucje finansowe, chcąc przyciągnąć nowych klientów, oferują im dodatkowe pakiety, które pomagają związać ich z bankiem na dłużej. Liczy się unikatowość, dlatego bankowcy prześcigają się w wymyślaniu usług dla przedsiębiorców.

Wiarygodny partner

Klienci korporacyjni mBanku mogą skorzystać z platformy mikrofirmy.pl. Jest to katalog branżowy, zawierający sprawdzone i potwierdzone przez bank dane firm.

— Serwis służy potwierdzeniu wiarygodności firmy, która np. sprzedaje przez internet, ale poza tym pomaga w znalezieniu rzetelnych partnerów. Oprócz podstawowych informacji na wizytówce mogą być udostępnione data powstania firmy i data otwarcia rachunku w mBanku wraz z jego numerem — mówi Sebastian Łukaszczyk, odpowiedzialny za rozwój oferty firmowej w mBanku.

Wizytówkę w serwisie może zamieścić każda firma, która ma w mBanku rachunek. Rejestracja na platformie jest bezpłatna, podobnie utrzymanie konta i zamieszczanie ogłoszeń. W ramach serwisu przedsiębiorcy mogą korzystać z księgowości internetowej.

— Usługa polega na umożliwieniu użytkowania bezpiecznego i łatwego w obsłudze systemu księgowego, za pomocą którego można m.in. prowadzić księgi przychodów i rozchodów, ewidencję VAT i automatycznie naliczać należności podatkowe. Użytkownicy platformy mikrofirmy.pl przez pół roku mogą za darmo wypróbować księgowość internetową. Jeśli zdecydują się na dalsze korzystanie z usługi, dostaną stały rabat na abonament w wysokości 5 proc. — informuje Adam Stokłos.

Ponadto wszystkie firmy zarejestrowane na platformie otrzymują od banku kod o wartości 200 zł do wykorzystania na reklamę w wyszukiwarce Google.

Pakiety dla firm

Rosnące zapotrzebowanie na terminale umożliwiające przeprowadzanie rozliczeń bezgotówkowych zmotywowało Polbank do wprowadzenia pakietu PartnerPLUS. Prócz terminalu przedsiębiorca otrzymuje "Dynamiczne Konto Firmowe" i kredyt odnawialny, dzięki któremu ma dostęp do dodatkowych pieniędzy, gdy kontrahent spóźnia się z płatnością. Oferta skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Jednak jak zaznacza Katarzyna Zubrzycka, dyrektor obszaru usług rozliczeniowych w Polanku EFG, aż 96 proc. małych firm to mikroprzedsiębiorstwa, zatrudniające do 9 osób.

— Oznacza to, że ich właściciele są jednocześnie szefami, pracownikami, księgowymi i zaopatrzeniowcami. Dlatego nasza oferta zapewnia oszczędność czasu i pracy. Klienci otrzymują terminal do akceptacji kart płatniczych, dzięki któremu mogą nie tylko zwiększyć obrót, ale także zdobyć nowych klientów, którzy do tej pory ich omijali, właśnie ze względu na brak możliwości płacenia kartami. Dla małego przedsiębiorcy ważne jest także doradztwo w zakresie finansów firmy, najlepiej mobilne — wyjaśnia Katarzyna Zubrzycka.

Oferta banku cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców. W ciągu trzech lat, od wprowadzenia pakietu partnerskiego Polbank zainstalował prawie 9 tys. terminali.

Na partnerstwo postawił też FM Bank, który na początku kwietnia wprowadził trzy pakiety firmowe: FM Biznes, FM Optimum i FM Prestige.

— Nowe pakiety do rachunku firmowego pozwolą nam na usprawnienie obsługi klientów biznesowych. FM Biznes to pakiet podstawowy przeznaczony przede wszystkim dla nowych klientów oraz tych, którzy wnioskują o FM Biznes Kredyt, FM Kredyt Odnawialny, FM Kredyt Partnerski lub kartę kredytową. Pakiet FM Optimum jest przeznaczony dla klientów, którzy ubiegają się o FM Kredyt Ekspresowy. Natomiast FM Prestige jest pakietem skierowanym do klientów, którzy wnioskują o FM Kredyt Profesja, FM Kredyt Biznes Premium lub każdy inny kredyt, w wysokości powyżej 60 tys. zł — wymienia Alicja Pawluk, dyrektor ds. rozwoju w FM Banku.

Otwarcie rachunku w każdym z trzech pakietów jest bezpłatne, a jeżeli miesięczne wpływy przekroczą 3 tys. zł, przedsiębiorca będzie również zwolniony z opłaty za prowadzenie rachunku. Dostęp do bankowości elektronicznej oraz wszystkie przelewy internetowe, w tym do ZUS i US, są bezpłatne.

Do każdego z pakietów przedsiębiorca może otrzymać jedną z trzech kart płatniczych Visa Business — Gold, Silver lub Exclusive.

— Właściciele karty Gold mają dostęp do bezpłatnego pakietu assistance "Bezpieczna Firma", zaś posiadacze karty Exclusive do pakietu "Bezpieczna Firma Plus" — zaznacza Alicja Pawluk.

Pakiety obejmują: dozór mienia w siedzibie firmy lub jego transport, nieograniczony dostęp do infolinii: prawnej, medycznej, rekrutacyjnej, gospodarczej i pomoc techniczną (np. hydraulika, ślusarza, stolarza), informatyczną oraz medyczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu