Czytasz dzięki

Zadebiutuj na giełdzie za unijną kasę

AJ
opublikowano: 11-03-2011, 00:00

Na małe i średnie przedsiębiorstwa przymierzające się do GPW czekają 3 mln zł i praktyczna pomoc.

Na małe i średnie przedsiębiorstwa przymierzające się do GPW czekają 3 mln zł i praktyczna pomoc.

Firmy, które myślą o wejściu na giełdę, ale nie robią tego z braku funduszy, mają właśnie niebywała gratkę, by do debiutu wykorzystać pieniądze z UE. 15 marca wystartuje bowiem konkurs w ramach projektu Capital Express, realizowany przez Agencję Rozwoju Lokalnego (ARL). Zwycięzcy dostaną darmową fachową pomoc w drodze na giełdę.

— Mogą się do nas zgłaszać spółki z sektora małych i średnich firm z całego kraju i niemal wszystkich branż (wykluczony jest np. rynek rolny). Spośród chętnych wybierzemy 21 przedsiębiorstw o najwyższym potencjale rozwoju i nieodpłatnie przygotujemy dla nich prospekty emisyjne, dokumenty informacyjne czy memoranda ofertowe niezbędne do wprowadzenia akcji na duży parkiet i NewConnect, obligacji na rynek Catalyst czy przy ofercie prywatnej — wyjaśnia Paweł Sikora, rzecznik projektu Capital Express.

Problemy ze sfinansowaniem IPO jest jedną z głównych barier rozwoju małych i średnich firm.

— Przeprowadzone przez nas badanie rynku potwierdza, że brak pieniędzy jest najczęstszym powodem rezygnacji spółki z wprowadzenia akcji na GPW. Wskazuje również, że szczególnie pożądaną formą wsparcia jest w tej sytuacji dofinansowanie. Nasz projekt wyjdzie naprzeciw tym oczekiwaniom — mówi Paweł Sikora.

Zainteresowane firmy mogą się zgłaszać do ARL od 15 do 28 marca. Zwycięzców konkursu poznamy 17 maja. Więcej informacji: www.capitalexpress.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane