Żagiel sprzeda mniejszy pakiet

Urszula Chojnacka
opublikowano: 17-07-2000, 00:00

Żagiel sprzeda mniejszy pakiet

Lubelski Żagiel, pośrednik kredytowy, sprzeda mniejszościowy pakiet akcji jednemu z polskich banków. Na razie Żagiel nie ujawnia, o jaki bank chodzi ani jaką część akcji zamierza sprzedać.

— Prowadzimy zaawansowane rozmowy z jednym z większych banków w Polsce. Sprawa zostanie sfinalizowana prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu — mówi Michał Oziębło, dyrektor wykonawczy Żagla.

Firma ma 12 oddziałów w Polsce. Żagiel obsługuje około 20 proc. wszystkich kredytów, w których zaciągnięciu pomagają pośrednicy. Współpraca z bankami ma mu pomóc w zwiększeniu zasięgu działania.

— W tym roku zamierzamy uruchomić kolejne oddziały. Najszybciej nasza działalność rozwija się w Warszawie i Szczecinie — mówi Izabela Zalewska z działu marketingu Żagla.

W rankingu „Polskie przedsiębiorstwa w drodze do Unii Europejskiej” w kategorii firm o najlepszej dynamice rozwoju, najwyższej rentowności i najlepszym wykorzystaniu aktywów Żagiel zajął trzecie miejsce. CU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Polecane