Zajdel-Kurowska: szkoda, że o gospodarce na końcu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-11-2005, 11:46

Program przedstawiony w expose premiera jest spójny z dotychczasowymi zapowiedziami. Jednak uderzające jest to, że premier kwestie gospodarcze zostawił na koniec, a nie poświęcił im pierwszej części swojego expose - powiedziała w czwartek PAP główna ekonomistka Citibanku Handlowego Katarzyna Zajdel-Kurowska.

Program przedstawiony w expose premiera jest spójny z dotychczasowymi zapowiedziami. Jednak uderzające jest to, że premier kwestie gospodarcze zostawił na koniec, a nie poświęcił im pierwszej części swojego expose - powiedziała w czwartek PAP główna ekonomistka Citibanku Handlowego Katarzyna Zajdel-Kurowska.

    "Bez poprawy dobrobytu obywateli trudno mówić o czymkolwiek" - powiedziała Zajdel-Kurowska, podkreślając, że największymi problemami polskiej gospodarki są bezrobocie, bariery administracyjne i absorpcja środków unijnych.

    Zajdel-Kurowska dodała, że "rynek w ogóle nie zareagował na expose". Jej zdaniem, w expose nie było nic nadzwyczajnego, ale też nic kontrowersyjnego. "Bałam się, że pojawi się coś, co będzie ukłonem w stronę partii populistycznych, bardziej kontrowersyjnym od becikowego" - powiedziała.

    Podkreśliła, że tradycyjnie expose opiera się na hasłach. Do konkretnych zapewnień zaliczyła tzw. becikowe - chociaż bez określenia jego kwoty, deficyt 30 mld zł, listę firm, które nie będą prywatyzowane, stawki podatkowe i zniesienie podatku od zysków kapitałowych.

    "Expose było bardzo wyważone, bez mocnego ukłonu w stronę partii populistycznych. Jednak nie znając szczegółów programu trudno mówić o szansach powodzenia" - powiedziała Zajdel-Kurowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane