Zakliczyn wabi inwestorów

MBE
opublikowano: 26-05-2011, 00:00

Na początek gmina zaoferuje firmom 3,5 ha, potem — park przemysłowy i inkubator.

Na początek gmina zaoferuje firmom 3,5 ha, potem — park przemysłowy i inkubator.

Małopolska gmina przygotowuje dla inwestorów strefę aktywności gospodarczej. Na razie 3,5 ha, potem strefa w Zakliczynie ma się rozrosnąć do 10 ha. Burmistrz Jerzy Soska obiecuje przedsiębiorcom, którzy zechcą w niej inwestować, ulgę w podatku od nieruchomości. Zapewnia, że strefa będzie dobrze skomunikowana i w pełni uzbrojona.

— Do końca maja zamierzamy złożyć wniosek o dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO). Mamy już podpisaną umowę partnerską z powiatem tarnowskim, który jest właścicielem sąsiadujących gruntów. Do strefy zostaną włączone dwie działki: 0,7 i ponad 0,2 ha. Wkrótce kupimy też ponad 2 ha gruntu od wspólnoty, która zajmuje się zagospodarowaniem gruntów rolnych. Marzy nam się, by tereny te zagospodarowali inwestorzy z branży nowoczesnych technologii — mówi burmistrz Soska.

Uzbrojenie strefy ma kosztować 3,9 mln zł, 80 proc. tej kwoty pokryje dofinansowanie z MRPO.

Plany Zakliczyna nie kończą się na utworzeniu strefy. W przyszłości ma w niej powstać park przemysłowy oraz inkubator technologii informatycznych i przemysłowych, w którym znajdzie się miejsce dla 15 mikroprzedsiębiorstw.

— Chcemy strefę powiększyć. Do zagospodarowania jest około 10 ha. Najpierw jednak musimy przekonać właściciela gruntów, że potrafimy to zrobić —podkreśla burmistrz Zakliczyna.

Na rozbudowę strefy gmina chce pozyskać kolejną dotację unijną.

— Sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi wydatkami. Przy naszym budżecie na poziomie 38 mln zł to znaczna inwestycja — mówi Jerzy Soska.

Po zakupie gruntów jeszcze w tym roku gmina rozpocznie prace projektowe, a w przyszłym zbrojenie i budowę dróg dojazdowych. Pierwsi inwestorzy będą mogli wprowadzić się do strefy w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zakliczyn wabi inwestorów