Zakupy w Zagrzebiu

EG
opublikowano: 26-06-2007, 00:00

Realizowane przez GTC Croatia nowoczesne centrum handlowe w Zagrzebiu — Avenue Mall — zostało już całkowicie wynajęte.

Realizowane przez GTC Croatia nowoczesne centrum handlowe w Zagrzebiu — Avenue Mall — zostało już całkowicie wynajęte.

Inwestycja, której otwarcie zaplanowano na sierpień 2007 r., ma przynieść 10 mln EUR przychodów z najmu rocznie. Obiekt ma 26,5 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, znajdzie się w nim 130 sklepów. Większość umów najmu powierzchni w centrum została zawarta na 10 lat.

Avenue Mall ustanowi nowy standard dla centrów rozrywkowo-handlowych Zagrzebia. Ma dogodną lokalizację, a jego architektura nie odbiega od światowych standardów. Znajdzie się w nim kino Blitz Cinestar z dziewięcioma salami kinowymi na 1,8 tys. miejsc. Będzie tam także ponad 500 miejsc w restauracjach, kafejkach i barach.

Wyłącznym agentem, odpowiedzialnym za wynajem powierzchni handlowej, jest międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości — Colliers International.

GTC Croatia, spółka w 97,2 proc. zależna od Globe Trade Centre, posiada 70 proc. udziałów w Avenue Mall. Spółka rozpoczęła działalność w 2004 r. W marcu 2006 r. kupiła 1,2-hektarową działkę w równie atrakcyjnej lokalizacji w Nowym Zagrzebiu. Powstanie tu 14 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 10 tys. mkw. powierzchni biurowej. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w 2008 r.

GTC Croatia jest także w trakcie realizacji inwestycji na wybrzeżu półwyspu Istria. Powstaną tam luksusowe wille i apartamenty o łącznej powierzchni 20 tys. mkw. oraz pięciogwiazdkowy hotel, a także profesjonalne pole golfowe. GTC Croatia jest w 75 proc. partnerem inwestycji mieszkaniowej i w 80 proc. — budowy hotelu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu