Zakupy z zapłatą tuż po transakcji

opublikowano: 09-11-2021, 20:00

Marketplanet nawiązał współpracę z Brutto. Dzięki temu małym przedsiębiorcom łatwiej będzie robić zakupy online u dużych graczy.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jak Marketplanet chce przyciągnąć do siebie MŚP?
  • Co klientom Marketplanet zaoferuje firma Brutto?

Platforma Marketplanet buduje rozwiązania zakupowe dla firm.

– Porządkujemy zakupy korporacyjne, kojarząc sprzedających z kupującymi. Szacujemy, że przez nasze narzędzia przechodzą towary i usługi warte w sumie ok. 50 mld zł rocznie. Przy tym w ostatnim czasie dajemy firmom możliwość kupowania głównie z wykorzystaniem technologii internetowych – mówi Piotr Matysik, prezes platformy Marketplanet.

Obecnie z jej rozwiązań korzystają przede wszystkim korporacje i jednostki administracji publicznej. Firma chce jednak przyciągnąć do siebie więcej małych i średnich przedsiębiorstw, które coraz chętniej przenoszą się z zakupami do sieci. Dlatego nawiązała współpracę z Brutto, spółką finansującą faktury przedsiębiorców, która należy do grupy PragmaGo.

– Korporacje często narzucają zasady, którym trudno sprostać - szczególnie małym dostawcom. Muszą oni liczyć się na przykład z dłuższymi terminami płatności. Dzięki rozwiązaniom Brutto korporacja zabezpieczy termin płatności zgodnie ze swoimi procedurami, a dostawca otrzyma pieniądze zaraz po realizacji transakcji – mówi Piotr Matysik.

W ramach współpracy z Brutto dostawcom należącej do Marketplanet platformy OnePlace został udostępniony faktoring i finansowanie zakupów w postaci limitu zakupowego. Brutto zapewnia ponadto finansowanie zobowiązań publiczno-prawnych (podatków i składek ZUS). Przedsiębiorcy korzystający z OnePlace widzą różne opcje finansowania - zaraz po dołączeniu do platformy i przed złożeniem ofert. Usługi te są dla nich dostępne za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów czasu i zbędnych dokumentów. Rozwiązania Brutto trafiają do zweryfikowanych użytkowników B2B.

To pierwsza tego rodzaju współpraca, którą nawiązała spółka Brutto.

– Dotychczas działaliśmy głównie w ekosystemach programów do fakturowania i księgowości. Teraz, wraz z rozpoczęciem współpracy z Marketplanet, wchodzimy w nowy segment platform B2B e-commerce i zakupowych – mówi Piotr Strzelecki, prezes Brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane