Załamania w Dubaju ciąg dalszy

ONO
opublikowano: 28-08-2013, 10:36

Trwa wyprzedaż na giełdach arabskich. Najmocniej obrywa giełda w Dubaju, tegoroczny raj dla inwestorów. Jej główny indeks w dwa dni stracił już 13 proc.

DFM General Index, do tego tygodnia był najsilniejszym indeksem świata, z 48-procentową zwyżka od początku roku. Jednak w środę traci ponad 6 proc., tyle samo co dzień wcześniej. Rośnie też rentowność obligacji Dubaju – do 4,83 proc., najwyższego poziomu od 5 lipca.

Zobacz więcej

Ostatnie 6 miesięcy głównego indeksu giełdy w Dubaju, źródło: Bloomberg

- Jako centrum finansowe Bliskiego Wschodu, Dubaj w pierwszej kolejności cierpi z powodu niepokoju wokół Syrii. Najpierw niepokój w Egipcie, teraz w Damaszku. Co dalej? Koszt biznesu w regionie rośnie – tłumaczy Bloombergowi Ian Hague, zarządzający aktywami w regionie.

Analitycy wskazują też na przewartościowanie papierów notowanych w Dubaju. Nawet po obecnej przecenie, średni wskaźnik cena/zysk wynosi tam 12,9 wobec 10,4 dla wszystkich rynków wschodzących.

Na innych giełdach regionu też nie jest wesoło. Wskaźnik giełdy katarskiej traci 3,5 proc., a saudyjskiej 2 proc. Nadal tanieje turecka lira i izraelski szekel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Załamania w Dubaju ciąg dalszy