Żałoba naprawdę trwała od niedzieli

Jacek Zalewski
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

Nie istnieje żadna wykładnia prawna, czy koncert The Rolling Stones powinien wczoraj poczekać do północy, czy mógł wystartować trzy godziny przed formalnym wygaśnięciem żałoby narodowej. Jej podstawą prawną była ustawa o godle, barwach i hymnie RP — i w tej warstwie powinna być oceniana. Niepojęte na przykład pozostaje, czemu bez uzasadnienia w rozporządzeniu prezydenta RP, przed jego pałacem opuszczone były do połowy masztu również flagi UE i NATO! Nie mówiąc już o kuriozum, udokumentowanym na zdjęciu obok.

Pozostaje również tajemnicą, czemu prezydent Lech Kaczyński nie ogłosił w mediach trzydniowej żałoby od razu w niedzielę. Rozporządzenie datowane 23 lipca i w tymże dniu ogłoszone w Dzienniku Ustaw mogło zawierać klauzulę „z ważnością od 22 lipca”. Że co, że byłoby to tworzenie prawa z mocą wsteczną? IV RP gdy chce, jest pod tym względem elastyczna —premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu wydanie 24 lipca

rozporządzenia rządu o utworzeniu Ministerstwa Sportu i Turystyki z mocą wsteczną jakoś nie sprawiło trudności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu