Załóż firmę bez wizyty w urzędzie

PAP, DI
opublikowano: 04-01-2018, 22:00

1000 - nawet tyle firm rejestrowanych jest każdego dnia w CEIDG. 70 proc. z nich zakładana jest w trakcie wizyty w urzędzie.

PKO Bank Polski i Ministerstwo Rozwoju podpisały umowę o współpracy, dzięki której będzie możliwe zakładanie działalności gospodarczej przez bankowość online. „Bank udostępni klientom usługę rejestracji nowej firmy przez serwis transakcyjny banku. Złożenie odpowiedniego wniosku przez serwis iPKO pozwoli nowo zakładanej firmie na jej jednoczesną rejestrację w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz otwarcie rachunku firmowego w PKO Banku Polskim, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie” — poinformował bank w komunikacie. Klient potwierdza swoją tożsamość Profilem Zaufanym. Bank podkreślił, że dotychczas rejestracja działalności gospodarczej w CEIDG wiązała się często z koniecznością osobistego złożenia wniosku w urzędzie gminy.

„Mamy nadzieję, że możliwość założenia firmy przez systemy e-bankowości spotka się z dużym zainteresowaniem Polaków i spowoduje, że większość przedsiębiorców będzie obsługiwać swoją firmę elektronicznie" — powiedział, cytowany w komunikacie, wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu