Założyciel ProxyAd upubliczni spółki

KL
opublikowano: 16-06-2010, 00:00

ProxyAd jeszcze w tym roku chce podpisać kilka dużych umów. Za rok może wyjść za granicę.

ProxyAd jeszcze w tym roku chce podpisać kilka dużych umów. Za rok może wyjść za granicę.

Firma, zajmująca się tzw. bluetooth marketingiem, niedawno udanie zadebiutowała na NewConnect (jej akcje na otwarciu wzrosły o 55 proc.). Kilka dni przed debiutem poinformowała o dużej umowie z siecią wypożyczalni Beverly Hills Video. Wkrótce może podpisać kolejne umowy.

— Obecnie posiadamy umowy na ponad 700 lokalizacji w Polsce, a do końca tego roku chcemy zwiększyć w nich liczbę aktywnych nadajników do 350. Spodziewamy się także kolejnych istotnych umów na same lokalizacje — mówi Piotr Sarmacki, przewodniczący rady nadzorczej ProxyAd.

Dodaje, że jedna z firm, z którymi ProxyAd współpracuje w zakresie udostępniania lokalizacji pod nadajniki, prowadzi działalność międzynarodową, m.in. we Francji i Niemczech.

— Rozważamy na bazie tego rozszerzenie działalności za granicą. Na tych rynkach nie ma firm, działających w takim samym modelu, jak my — mówi Piotr Surmacki.

Jednak zanim to stanie się możliwe, spółka musi zbudować odpowiednią skalę działalności w Polsce. Można ją zmierzyć m.in. przychodami, które w 2010 roku mają się podwoić (w 2009 r. sięgnęły ponad 1 mln zł, a zysk netto — 200 tys. zł). Rentowność jednak nieco spadnie z powodu inwestycji w sieć nadajników.

ProxyAd zamierza też w tym roku rozszerzyć ofertę — oprócz własnych usług reklamy lokalizacyjnej chce stać się brokerem reklamy mobilnej w innych technologiach.

— Rozmawiamy na ten temat z największymi operatorami komórkowymi i mamy nadzieję, że przynajmniej z jednym z nich uda nam się w najbliższym czasie podpisać umowę — zapowiada Piotr Surmacki.

Jeszcze w tym roku na NewConnect mogą trafić kolejne z założonych przez niego spółek — PayFreezer, która wśród swoich aktywów posiada m.in. ponad 36 proc. akcji ProxyAd oraz jest głównym udziałowcem Reklamofon.pl (darmowe rozmowy w zamian za reklamy). Wprowadzenie PayFreezer na NewConnect ma na celu sfinansowanie inwestycji w nieruchomość komercyjną — Stary Browar w Szczecinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu