Zanim utracisz poufne dane

opublikowano: 24-02-2016, 16:12

Aż trzy czwarte firm w Europie nie korzysta z systemów zabezpieczania elektronicznych dokumentów. I są narażone na utratę poufnych informacji, przestrzega OKI Europe.

Szacunki wskazują, że do 2018 r. blisko 75 proc. pracowników będzie pracować poza biurem, wykorzystując urządzenia mobilne. Tym ważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo dokumentów firmowych. A z analizy wykonanej przez IDC na zlecenie OKI wynika, że trzy czwarte europejskich firm nie dysponuje systemem bezpieczeństwa dokumentów.

– Rosnąca liczba pracowników mobilnych wymagających dostępu do informacji niezależnie od czasu i miejsca ma ogromny wpływ na współczesny biznes.  W odpowiedzi na to zjawisko, aby utrzymać wydajność pracowników i jednocześnie chronić poufne dane klientów i własne, firmy muszą wdrożyć skuteczne, zdygitalizowane procesy oraz stosować odpowiednie elementy kontroli nad nimi – mówi Terry Kawashima, dyrektor zarządzający w firmie OKI Europe. 

Korzystając z inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych (Smart MFP) w miejscu pracy, należy zwrócić uwagę na to, że można je programować i dostosowywać do potrzeb konkretnych użytkowników i działów. Dostęp do nich może odbywać się przy użyciu identyfikatorów, kodów PIN, smartfonów czy tabletów. Brak zabezpieczeń może się wiązać z utratą poufnych danych. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane