Zapasy ropy w USA spadły o 0,3 mln baryłek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2005, 17:06

Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 0,3 mln baryłek, do 295,3 mln baryłek - podał w środę amerykański Departament Energii (DoE). Analitycy spodziewali się ich wzrostu o 2 mln baryłek.

Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 0,3 mln baryłek, do 295,3 mln baryłek - podał w środę amerykański Departament Energii (DoE). Analitycy spodziewali się ich wzrostu o 2 mln baryłek.

DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,6 mln baryłek, do 216,3 mln baryłek. Rynek prognozował ich spadek o 0,7 mln b.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły zaś o 2,9 mln baryłek, do 118,6 mln baryłek. Analitycy oczekiwali, że spadną one o 2,25 mln baryłek.

Amerykański Instytut Ropy (API) podał w środę w swoich wyliczeniach, że zapasy ropy wzrosły w poprzednim tygodniu o 0,8 mln baryłek, paliw destylowanych spadły o 0,4 mln baryłek, a benzyny wzrosły o 3,9 mln baryłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Zapasy ropy w USA spadły o 0,3 mln baryłek