Zapisy na akcje ES-System odbędą się 28 lutego - 2 marca

opublikowano: 12-02-2007, 08:48

Zapisy na akcje ES-System SA, producenta i dystrybutora profesjonalnych systemów oświetleniowych rozpoczną się 28 lutego i potrwają do 2 marca

Zapisy na akcje ES-System SA, producenta i dystrybutora profesjonalnych systemów oświetleniowych, który chce zadebiutować na giełdzie na przełomie pierwszego i drugiego kwartału rozpoczną się 28 lutego i potrwają do 2 marca - podała spółka w skrócie prospektu emisyjnego.

19 lutego ES-System poda przedział ceny emisyjnej dla oferowanych akcji. 20 lutego rozpocznie się proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i potrwa do 27 lutego. Wówczas też zostanie podana ostateczna liczba oferowanych akcji oraz ceny emisyjna i sprzedaży.

ES-System zaoferuje do 9.214.091 akcji inwestorom instytucjonalnym i 2,5 mln akcji serii G inwestorom indywidualnym. Transza inwestorów instytucjonalnych obejmuje 4 mln nowych akcji serii G i do 5.214.091 akcji sprzedawanych.

Spółka poinformowała, że do czasu rozpoczęcia oferty publicznej liczba akcji sprzedawanych może się zmienić.

Oferującym akcje ES-System jest Dom Inwestycyjny BRE Banku.

Środki pozyskane przez spółkę z publicznej emisji akcji mają być przeznaczone na nowe linie produkcyjne, centrum logistyczne na obrzeżach Krakowa i na rozwój eksportu.

Firma ma opracowaną strategię na lata 2007-2008, która zakłada umocnienie pozycji w kraju oraz dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej na rynkach Unii Europejskiej i innych wysoko rozwiniętych krajów, w tym USA.

ES-System należy do grona kilkunastu polskich firm, działających w obszarze profesjonalnego oświetlenia, m.in. dla obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych, terenów zewnętrznych oraz iluminacji obiektów architektonicznych.

W Polsce, według szacunków spółki, ma ona 15-proc. udział w rynku profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, co daje jej 2. pozycję. Szacowana wartość tego rynku w 2005 roku to 867,3 mln zł.

Przedstawiciele spółki zapowiedzieli wcześniej, że przychody ze sprzedaży eksportowej mają rosnąć szybciej niż sprzedaż w kraju. Eksport zapewnia firmie obecnie około 15 proc. przychodów, a zdecydowana większość zagranicznych odbiorców wyrobów ES-System to kraje Unii Europejskiej.

ES-System posiada w Polsce trzy zakłady, zlokalizowane w Krakowie, Rzeszowie i Wilkasach koło Giżycka.

Prezes spółki informował w styczniu, że przychody i zysk ES-System, powinny rosnąć w tempie dwucyfrowym oraz, że spółka nie przewiduje przejęć ani pozyskania inwestora branżowego.

Po trzech kwartałach 2006 roku ES-System osiągnął 5 mln zł zysku netto, 6,6 mln zł zysku operacyjnego i 88,6 mln zł przychodów.

W 2005 roku grupa ES-System zwiększyła przychody do 126,6 mln zł ze 106,4 mln zł w 2004 roku, a jej zysk netto wzrósł do 6,1 mln zł z 2,8 mln zł.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane