Zapisy na akcje Hyperion od 28 lipca do 2 sierpnia

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 20-07-2006, 18:54

Zapisy na akcje spółki teleinformatycznej Hyperion, która chce pozyskać z emisji walorów serii B 30-35 mln zł, odbędą się w dniach 28 lipca-2 sierpnia, podała spółka w skrócie prospektu emisyjnego.

Zapisy na akcje spółki teleinformatycznej Hyperion, która chce pozyskać z emisji walorów serii B 30-35 mln zł, odbędą się w dniach 28 lipca-2 sierpnia, podała spółka w skrócie prospektu emisyjnego.

Budowanie księgi popytu odbędzie się natomiast w dniach 24-26 lipca.

W transzy instytucjonalnej oferowanych jest 3,5 mln akcji, a w transzy indywidualnej – 1,5 mln akcji.

Spółka szacuje, iż uzyska z emisji 30-35 mln zł.

Środki z pozyskanej emisji spółka chce przeznaczyć częściowo na wykup obligacji (ok. 9 mln zł) oraz do rozbudowy sieci na kolejnych obszarach poprzez następne akwizycje i rozwój własnej infrastruktury.

Hyperion to firma oferująca przede wszystkim dostęp do internetu i telefonii IP, firma ma 35 tys. abonentów. W zeszłym roku miała 1 mln zł zysku netto przy 15,5 mln zł przychodów.

Na ten rok spółka prognozuje 3,5 mln zł zysku netto oraz 6,5 mln zł EBITDA.

Hyperion zamierza też dzięki przejęciom dynamicznie zwiększać liczbę abonentów.

Większość abonentów Hyperiona to klienci indywidualni, ich udział w przychodach spółki wynosi ponad 90%. Obecnie usługi Hyperiona są dostępne w południowej i środkowej Polsce, ale zakres geograficzny ma być stopniowo poszerzany. W zasięgu sieci znajduje się teraz około 200 tys. mieszkań.

Hyperion chce planuje również w najbliższej przyszłości wykorzystywać przy dostarczaniu swoich usług technologię WiMax. Wystartowała w 18 z 317 powiatowych przetargów na częstotliwości umożliwiające świadczenie takich usług.

Oferującym akcje Hyperionu będzie Dom Maklerski IDMSA.

ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Zapisy na akcje Hyperion od 28 lipca do 2 sierpnia