Zapłacą 186 mln USD za dyskryminację ciężarnej pracownicy

opublikowano: 19-11-2014, 08:53

Sędzia federalny z Kalifornii przyznał blisko 186 mln USD kobiecie z San Diego, która pozwała spółkę AutoZone Inc. za dyskryminację, donosi Reuters na swojej stronie internetowej.

43-letnia Rosario Juarez dowiedziała się od pracodawcy, że nie może zarządzać sklepem, bo jest w ciąży. Po dwutygodniowym procesie ława przysięgłych uznała, że firma dyskryminowała pracownicę.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

- To już trzeci, czy czwarty raz jak są karani za robienie tego samego – tłumaczył surowość sądu prawnik reprezentujący Juarez. - Miejmy nadzieję, że teraz to do nich dotarło – dodał. 

Juarez zaczęła pracę w sklepie z częściami motoryzacyjnymi należącym do AutoZone w 2000 roku. W październiku 2004 roku została szefową sklepu. Blisko rok później zaszła w ciążę. Powiedziano jej, że nie może zarządzać sklepem i została przeniesiona na niższe stanowisko. Po urodzeniu dziecka wbrew przepisom nie przywrócono jej na stanowisko i ostatecznie w 2008 roku zwolniono z pracy.

Gwoździem do trumny AutoZone w omawianej sprawie okazało się zeznanie jednego z menedżerów regionalnych, który ujawnił iż wiceszef spółki sugerował mu, że zbyt dużo kobiet jest na stanowiskach kierowniczych. „Co my tu prowadzimy, butik? Pozbądź się tych kobiet”, miał powiedzieć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu