Czytasz dzięki

Zapowiada się kontynuacja wzrostów na Wall Street

opublikowano: 27-05-2020, 13:59

Po solidnych wzrostach we wtorek, również środowa sesja zapowiada się udanie dla inwestorów handlujących na Wall Street.

W handlu przedsesyjnym drożeją kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd. Około godziny 13:50 polskiego czasu futures na wskaźnik Dow Jones IA rósł o 1,42 proc. Kontrakty na S&P500 zwyżkowały o 1,13 proc. zaś na technologiczny Nasdaq wzmacniały się o 0,45 proc. Ponownie na tle pozostałych słabo  prezentuje się rynek spółek zaawansowanych technologii.

Do zwiększania zaangażowania w akcje i bardziej ryzykowne aktywa zachęcają inwestorów nadzieje związane z odreagowaniem gospodarek otwierających się po lockdowanie wymuszonym próba ograniczenia epidemii koronawirusa. Zachowanie handlujących wskazuje, że przeważają one nad obawami dotyczącymi wzrostu napięcia politycznego między Waszyngtonem a Pekinem. 

Podobnie było wczoraj, kiedy rajd dodatkowo napędzany był oczekiwaniami związanymi z kolejnymi zapowiedzianymi szczepionkami przeciwko COVID-19.

W handlu elektronicznym poprzedzającym otwarcie sesji na rynku kasowym w środę mocno drożeją udziały linii lotniczych z United Airlines i American Airlines na czele. Aprecjacja sięga nawet 7 proc.

Zwyżkuje kurs papierów Boeinga. Oczekuje się, że producent samolotów ogłosi w tym tygodniu redukcję zatrudnienia w rodzimych zakładach. Umacnia się również wycena akcji Disneya. Właściciel parków rozrywki szykuje się do upublicznienia planów związanych z kolejną fazą otwarcia centrum rozrywki w Orlando na Florydzie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane