Zapowiada się spadkowa sesja w USA

opublikowano: 15-04-2013, 13:50

Tracące na wartości w przedsesyjnym handlu kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd sugerują, że poniedziałkowa sesja, a przynajmniej jest pierwsza faza mogą stać pod znakiem kontynuacji piątkowej przeceny.

Dużo może zależeć od tego jakiej jakości okażą się odczyty wskaźników z gospodarki USA. Chodzi przede wszystkim o indeks produkcyjny Empire State oraz indeks rynku nieruchomości NAHB.

Na razie dominują złe nastroje, które są rezultatem porannych wieści z Chin. Tamtejsza gospodarka, druga pod względem wielkości na świecie odnotowała w pierwszym kwartale spadek dynamiki PKB i rozminęła się z oczekiwaniami analityków. Również rozczarowały dane o produkcji przemysłowej Państwa Środka. Wzmogło to obawy o kondycję Chin, które być może zbyt mocno schłodziły gospodarkę, a swoje dołożyła słabość wielu innych rynków, będących kluczowymi partnerami handlowymi tego azjatyckiego giganta.

Od rana tanieją surowce i metale. Przekłaa się to z kolei na wyceny akcji największych koncernów wydobywczych, energetycznych i paliwowych.

W handlu na niemieckim parkiecie mocno, o ponad 3,5 proc. zniżkuje kurs walorów Freeport-McMoRan Copper & Gold oraz Newmont Mining.

Powodów do zadowolenia nie mają także posiadacze akcji największych instytucji finansowych. Korekcie poddają się m.in. walory Citigroup, który jeszcze dzisiaj ma przedstawić rezultaty za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku. W tym tygodniu swoimi dokonaniami mają się w tym segmencie pochwalić także Goldman Sachs Group oraz Bank of America.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Zapowiada się spadkowa sesja w USA