Zapowiada się trzeci z rzędu spadek ceny złota

opublikowano: 23-04-2018, 14:09
aktualizacja: 23-04-2018, 14:13

W poniedziałek złoto tanieje, bo umacnia się dolar i rosną rentowności obligacji.

W ubiegłym tygodniu złoto na rynku futures staniało o 0,7 proc. Był to pierwszy spadek po dwóch tygodniach wzrostów. Po dwóch spadkowych sesjach pod koniec ubiegłego tygodnia w poniedziałek złoto znów tanieje. Cena uncji złota z czerwcowych kontraktów spada o 0,6 proc. do 1330,60 USD. Oznacza to spadek o ponad 2 proc. od osiągnięcia 11 kwietnia najwyższego kursu od 2,5 miesiąca.

Zobacz więcej

Złoto, fot. Bloomberg

- Pomimo wzrostu cen na rynku towarowym podczas ostatnich sesji złoto w tym nie uczestniczyło – powiedział Richard Perry, analityk Hantec Markets.  – Rosnące oczekiwania inflacyjne powinny być wsparciem dla złota, które często jest postrzegane jako zabezpieczenie przed inflacją, ale mocniejszy dolar z pewnością miał na złoto większy negatywny wpływ – dodał.

Perry uważa, że bliskim wsparciem ceny złota jest poziom 1321 USD.

ICE U.S. Dollar Index rośnie o 0,4 proc. Rentowność obligacji 10-letnich USA zbliża się do 3,0 proc. i jest najwyższa od stycznia 2014 roku. Wzrost rentowności nastąpił w momencie kiedy na rynku rośnie przekonanie, że w tym roku dojdzie do czterech, a nie trzech jak dotąd sądzono podwyżek stóp procentowych w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Zapowiada się trzeci z rzędu spadek ceny złota