Zaprzestańcie pokazówek

Gospodarczy Gabinet Cieni Business Centre Club
opublikowano: 06-02-2019, 22:00

Życie człowieka i jego wizerunek można zniszczyć nie tylko formułując zarzuty o dokonanie czynów przestępczych, ale także sposobem zatrzymania — poranną godziną, skuciem kajdankami, przewiezieniem karetką więzienną, podawaniem publicznie informacji z przebiegu śledztwa, nagraniami wideo etc.

Tego rodzaju postępowanie skazuje zatrzymanego na infamię, społeczny ostracyzm, zanim zapadnie wyrok sądu. Organy ścigania powinny też liczyć się z faktem, że tzw. pokazowe zatrzymania liderów życia gospodarczego, negatywnie wpływają na przedsiębiorstwa, w tym spółki skarbu państwa.

Spektakularne, zwłaszcza nieuzasadnione zatrzymania, podważają zaufanie obywateli do państwa i narażają je na śmieszność. Dlatego zwracamy się do wszystkich osób odpowiedzialnych za medialne zatrzymania przedsiębiorców, aby oponowały przeciwko formie traktowania podejrzanego, stawiającej go na marginesie społecznym przed udowodnieniem winy. Aby nie poddawały się politycznym naciskom, które poprzez nagłośnienie sposobu przesłuchania strony publicznie ją stygmatyzują. Do momentu skazania przez sąd prawomocnym wyrokiem, każdy jest osobą niewinną i należy mu się obywatelski szacunek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Gospodarczy Gabinet Cieni Business Centre Club

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy