Zara sprzedaje sklepy

Katarzyna ŁasicaKatarzyna Łasica
opublikowano: 2017-12-12 11:29
zaktualizowano: 2017-12-12 11:44

Inditex SA, największy na świecie detalista odzieżowy, szuka kupca na 16 sklepów marki Zara, informuje Bloomberg.

Inditex, firma założona przez jednego z najbogatszych ludzi na świecie Amancio Ortegę, chce uzyskać ze sprzedaży sklepów 400 mln EUR. Nabywca będzie miał prawo zwolnic nieruchomości po pięciu latach od ich przejęcia. Według nieoficjalnych informacji wynika, że czternaście wystawionych na sprzedaż sklepów znajduje się w Hiszpanii, a dwa w Portugalii.

Sklep Zara, marki należącej do Inditex, największego na świecie detalisty odzieżowego
Sklep Zara, marki należącej do Inditex, największego na świecie detalisty odzieżowego
fot. Bloomberg

Inditex potwierdził, że potencjalna sprzedaż jest częścią planu mającego na celu ujednolicenie strategii leasingowej firmy. Firma nie potwierdziła jednak kwoty jaką chce uzyskać ze sprzedaży.

Inditex, który w pierwszym półroczu odnotował przychody rzędu 11,7 mld EUR w dużej mierze odnotowuje wzrostu dzięki sprzedaży internetowej.