Zarób lub zamień certyfikat na akcje

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 07-10-2014, 00:00

Struktury

Raiffeisen Polbank, który w ubiegłym roku wprowadził na rynek nowy produkt strukturyzowany — certyfikaty odwrotne zamienne dla akcji polskich spółek, tym razem wziął na celownik BZ WBK.

Także w tym przypadku zysk z półtorarocznych papierów będzie zależał od z góry określonego kuponu. Oprocentowanie certyfikatów wynosi 7,53927 proc. w skali roku. Jeżeli cena akcji wzrośnie, będzie można zarobić ponad 11 proc. Jeżeli nie, otrzyma się akcje BZ WBK. Liczba akcji będzie równa współczynnikowi konwersji, który jest liczony jako iloraz wartości nominalnej do ceny na zamknięciu sesji pierwszego dnia wyceny.

Różnica wynikająca z zaokrąglenia wypłacona będzie w gotówce i zostanie przelana na rachunek posiadacza certyfikatu. Wartość nominalna jednego certyfikatu, podobnie jak jego cena emisyjna, wynosi 1 tys. zł, opłata subskrypcyjna 1 proc., czyli 10 zł za papier. Zapisy będą przyjmowane do 14 października. Raiffeisen Polbank planuje wprowadzenie certyfikatów na GPW. Papiery będzie więc można odsprzedać w dowolnym momencie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane