Zarys International Group, polski wytwórca i dostawca podstawowego sprzętu medycznego, pozyskał kontrakt w Arabii Saudyjskiej. W jego ramach do końca roku ma dostarczyć do Rijadu, stolicy Arabii, fartuchy higieniczne o wartości w sumie100 tys. USD. W tym czasie mogą się jednak pojawić następne umowy z tym rynkiem.
— W trakcie procedowania są kolejne projekty. Oczekujemy wyników jeszcze w tym roku — mówi Paweł Ossowski, business development manager w Zarysie. Zapewnia, że rynek Arabii Saudyjskiej jest jednym z kluczowych w obecnej strategii eksportowej firmy. Do tej pory firma eksportowała głównie do krajów europejskich, ale w ostatnim czasie dostrzegła, że zapotrzebowanie na jej produkty mają także bardziej egzotyczne rynki.
— Doceniają one jakość za rozsądną cenę — twierdzi Andrzej Pietryga, prezes Zarysu. Zarys współpracuje z 28 zagranicznymi rynkami. Dostarcza sprzęt do ponad 750 szpitali w Polsce. Firma jest w stanie zapewnić prawie wszystko, czego potrzebuje placówka medyczna w codziennym użytku — igły, rękawice medyczne, opatrunki, szwy. W 2014 r. jej obrót przekroczył 122 mln zł. © Ⓟ