Zaskakujące dane z Francji nie pomogły euro

zaskakujące dane z Francji nie pomogły euro >> Francja od wielu miesięcy pozostaje problemem niedostrzeganym przez rynek. Kraj ten zmaga się z podobnymi problemami co Włochy, a mimo tego francuska giełda i obligacje cały czas pozostawały w łasce inwestorów. Dziś po raz pierwszy od początku 2012 roku przemysłowy PMI dla Francji wychodzi ponad granicę 50 pkt. Wstępny przemysłowy indeks PMI dla Francji za marzec wyniósł aż 51,9 pkt., znacząco powyżej oczekiwań, a równie dobrze wypadł jeszcze PMI dla usług. Takie dane chwilowo wspierały kurs euro względem dolara, ale nie na długo. Z lekkim rozczarowaniem mieliśmy do czynienia przy okazji serca Europy, czyli gospodarki niemieckiej. Tam oba indeksy nieco rozczarowały. Rozczarował także wstępny przemysłowy PMI dla gospodarki amerykańskiej, dlatego w danych makroekonomicznych mamy remis, co przekłada się na dość spokojną sesję na głównej parze walutowej świata. EURUSD cały czas pozostaje nad wsparciem na 1,3750, ale istnieją bardzo duże szanse, że poziom ten zostanie pokonany już podczas najbliższych sesji. Naszym średnioterminowym celem dla tej pary pozostają okolice 1,36. Ewentualne spadki na EURUSD mogą przełożyć się także na słabość polskiego złotego, który powinien w takim scenariuszu przetestować okolice 3,07, a w konsekwencji mógłby zmierzać do 3,10 zł. Jeśli chodzi o EURPLN, to pozostajemy w okolicach 4,20 i tak powinno pozostawać przez najbliższe dni. Jutrzejsza sesja powinna być zdecydowanie bardziej ciekawa, ze względu na bogate kalendarium ekonomiczne. Już o godzinie 10 poznamy bardzo ważny niemiecki indeks IFO i dane z polskiego rynku pracy; pół godziny później dane o inflacji w Wielkiej Brytanii; a o 15 indeks FED z Richmond i indeks zaufania konsumentów Conference Board z USA. Mateusz Adamkiewicz X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 24-03-2014, 17:07

Francja od wielu miesięcy pozostaje problemem niedostrzeganym przez rynek. Kraj ten zmaga się z podobnymi problemami co Włochy, a mimo tego francuska giełda i obligacje cały czas pozostawały w łasce inwestorów. Dziś po raz pierwszy od początku 2012 roku przemysłowy PMI dla Francji wychodzi ponad granicę 50 pkt.

Wstępny przemysłowy indeks PMI dla Francji za marzec wyniósł aż 51,9 pkt., znacząco powyżej oczekiwań, a równie dobrze wypadł jeszcze PMI dla usług. Takie dane chwilowo wspierały kurs euro względem dolara, ale nie na długo. Z lekkim rozczarowaniem mieliśmy do czynienia przy okazji serca Europy, czyli gospodarki niemieckiej. Tam oba indeksy nieco rozczarowały. Rozczarował także wstępny przemysłowy PMI dla gospodarki amerykańskiej, dlatego w danych makroekonomicznych mamy remis, co przekłada się na dość spokojną sesję na głównej parze walutowej świata. EURUSD cały czas pozostaje nad wsparciem na 1,3750, ale istnieją bardzo duże szanse, że poziom ten zostanie pokonany już podczas najbliższych sesji. Naszym średnioterminowym celem dla tej pary pozostają okolice 1,36. Ewentualne spadki na EURUSD mogą przełożyć się także na słabość polskiego złotego, który powinien w takim scenariuszu przetestować okolice 3,07, a w konsekwencji mógłby zmierzać do 3,10 zł. Jeśli chodzi o EURPLN, to pozostajemy w okolicach 4,20 i tak powinno pozostawać przez najbliższe dni.

Jutrzejsza sesja powinna być zdecydowanie bardziej ciekawa, ze względu na bogate kalendarium ekonomiczne. Już o godzinie 10 poznamy bardzo ważny niemiecki indeks IFO i dane z polskiego rynku pracy; pół godziny później dane o inflacji w Wielkiej Brytanii; a o 15 indeks FED z Richmond i indeks zaufania konsumentów Conference Board z USA.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: zaskakujące dane z Francji nie pomogły euro >> Francja od wielu miesięcy pozostaje problemem niedostrzeganym przez rynek. Kraj ten zmaga się z podobnymi problemami co Włochy, a mimo tego francuska giełda i obligacje cały czas pozostawały w łasce inwestorów. Dziś po raz pierwszy od początku 2012 roku przemysłowy PMI dla Francji wychodzi ponad granicę 50 pkt. Wstępny przemysłowy indeks PMI dla Francji za marzec wyniósł aż 51,9 pkt., znacząco powyżej oczekiwań, a równie dobrze wypadł jeszcze PMI dla usług. Takie dane chwilowo wspierały kurs euro względem dolara, ale nie na długo. Z lekkim rozczarowaniem mieliśmy do czynienia przy okazji serca Europy, czyli gospodarki niemieckiej. Tam oba indeksy nieco rozczarowały. Rozczarował także wstępny przemysłowy PMI dla gospodarki amerykańskiej, dlatego w danych makroekonomicznych mamy remis, co przekłada się na dość spokojną sesję na głównej parze walutowej świata. EURUSD cały czas pozostaje nad wsparciem na 1,3750, ale istnieją bardzo duże szanse, że poziom ten zostanie pokonany już podczas najbliższych sesji. Naszym średnioterminowym celem dla tej pary pozostają okolice 1,36. Ewentualne spadki na EURUSD mogą przełożyć się także na słabość polskiego złotego, który powinien w takim scenariuszu przetestować okolice 3,07, a w konsekwencji mógłby zmierzać do 3,10 zł. Jeśli chodzi o EURPLN, to pozostajemy w okolicach 4,20 i tak powinno pozostawać przez najbliższe dni. Jutrzejsza sesja powinna być zdecydowanie bardziej ciekawa, ze względu na bogate kalendarium ekonomiczne. Już o godzinie 10 poznamy bardzo ważny niemiecki indeks IFO i dane z polskiego rynku pracy; pół godziny później dane o inflacji w Wielkiej Brytanii; a o 15 indeks FED z Richmond i indeks zaufania konsumentów Conference Board z USA. Mateusz Adamkiewicz X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Polecane