Zaśpiewał o placku i wywołał bańkę (WIDEO)

opublikowano: 19-11-2015, 11:47

Placki ze słodkimi ziemniakami nagle zniknęły z półek sieci Walmart, a ich cena na eBayu wzrosła 12-krotnie, informuje Business Insider.

Zaskakująca popularność ciasta sprawiła, że sieć supermarketów boryka się z klęską urodzaju i nie jest w stanie nadążyć z zaopatrzeniem sklepów w przysmak.

Placek, którego sklepowa cena wynosi 3,48 USD nagle w ostatni weekend po prostu został wykupiony.  Teraz jego cena na portalu aukcyjnym eBay sięga już nawet 45 USD za sztukę.

Gdy we wrześniu placek stworzony według przepisu piosenkarki Patti LaBelle zadebiutował w sklepach, nie cieszył się specjalnym zainteresowaniem.

Co wywołało zatem nagle plackową gorączkę?  Jak się okazuje Walmart może podziękować Jamesowi Wrightowi, który w ubiegłym tygodniu opublikował na YouTube wideo, na którym z niekłamaną rozkoszą zajada się plackiem podśpiewując piosenkę Patti LaBelle.

Wideo Jamesa w ciągu zaledwie sześciu dni odnotowało ponad 2 mln odsłon. Lepszej reklamy Walmart nie mógłby sobie życzyć.

Teraz sieć zmaga się, by wyprodukować odpowiednią ilość ciasta.

- Bardzo staramy się z naszymi dostawcami, by wytworzyć więcej produktu. Obecnie staramy się zabezpieczyć dostawę 2 mln funtów słodkich ziemniaków – powiedział Kerry Robinson, wiceprezes Walmart odpowiedzialny między innymi za dział wypieków.

Zobacz więcej

James Wright

YouTube

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, Business Insider

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu