Czytasz dzięki

Zastój uderzył w Solbet

ANP
opublikowano: 19-08-2008, 00:00

Producent betonu komórkowego odczuł stagnację w branży i mocnego złotego. Mimo to podtrzymał tegoroczną prognozę.

Producent betonu komórkowego odczuł stagnację w branży i mocnego złotego. Mimo to podtrzymał tegoroczną prognozę.

Solbet z Solca Kujawskiego, który ma według własnych obliczeń 27 proc. rynku, narzeka na stagnację w branży.

— O ile I kwartał przyniósł świetne wyniki (rekordowe obroty wyniosły 110 mln zł), o tyle już w kolejnych miesiącach w branży można było odczuć stagnację. To odbiło się na wynikach — mówi Łukasz Małecki, wiceprezes Solbetu.

Po półroczu grupa miała 193 mln zł obrotów. Tegoroczna prognoza zakłada 340- -350 mln zł.

— Podtrzymujemy założenia, zwłaszcza że od lipca widzimy pewne ożywienie w branży. Zazwyczaj jednak drugie półrocze jest, ze względu na sezonowość, dużo słabsze — dodaje Łukasz Małecki.

Solbet, który eksportuje głównie do Niemiec, Rosji i na Ukrainę, odczuł również umacniającego się złotego.

— Udział sprzedaży zagranicznej po pierwszym półroczu sięgnął 9-10 proc. Na koniec roku ten poziom eksportu powinien się utrzymać. Nadal perspektywiczny jest kierunek wschodni, czyli Rosja i Ukraina. W Niemczech widać stagnację, a do krajów bałtyckich praktycznie przestaliśmy eksportować — wyjaśnia wiceprezes.

W najbliższej przyszłości spółka zamierza skoncentrować się na rynku ukraińskim, gdzie tworzy firmę handlową Solbet Ukraina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane