Zastrzyk gotówki dla Purella Food

opublikowano: 01-10-2017, 22:00

Jeden z największych funduszy venture capital w Polsce sfinansuje rozwój polskiego producenta zdrowej żywności.

bValue, który inwestuje w innowacyjne firmy na wczesnym etapie rozwoju, ulokował swój kapitał w Purella Food. Firma jest producentem naturalnych produktów na bazie tzw. superfoods (czyli superżywności) i właścicielem marki Enjoy Pure Life.

— Purella Food już na samym starcie była w stanie przebić się do szerokiej grupy klientów, jej produkty są obecnew czołowych sieciach handlowych w Polsce. Liczymy, że z naszą pomocą firmie uda się dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców, a zainwestowane fundusze pomogą rozwijać jej nowe linie produktowe, w tym np. serie zdrowych przekąsek dla dzieci — mówi Maciej Balsewicz z bValue.

Produkty firmy szybko zyskały zainteresowanie wielbicieli zdrowej żywności i przekąsek w Polsce. Spółka produkuje w technologii raw, charakteryzującej się dbałością o składniki i ich przetwarzanie, natomiast w kategorii smoothies wykorzystuje formułę NFC [ang. not from concentrate, nie z koncentratu — przyp. red.]. Jak podkreślają twórcy marki — powstała ona z potrzeby pasji do życia i dzielenia się dobrą energią. Według nich Enjoy Pure Life to nie tylko zdrowa żywność, ale także styl życia.

— Nasza strategia i innowacyjne podejście do rozwoju produktów zostały dostrzeżone przez inwestorów już kilka miesięcy temu. Wybraliśmy fundusz bValue, ponieważ oprócz finansowania szukaliśmy wartości dodanej w postaci doświadczenia rynkowego, a także aktywnego zaangażowania w rozwój firmy — podkreśla Michał Czerwiński, członek zarządu Purella Food.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu