Zatrudniłbym ich od dzisiaj, od zaraz

MAZ
opublikowano: 20-10-2008, 00:00

Dałbym im natychmiast pracę w TVP, ale nie mogliby siedzieć w jednym gabinecie.

Andrzej Urbański, prezes Telewizji Polskiej o strategach

Dałbym im natychmiast pracę w TVP, ale nie mogliby siedzieć w jednym gabinecie.

Nina Terentiew?

Nina, a znam ją dwadzieścia lat, to jedna z najbardziej kreatywnych i najważniejszych osób na polskim rynku mediów. Powiem więcej, to jeden z nielicznych prawdziwych facetów w tej branży. Z tego, co mówią, to lepiej się z Niną przyjaźnić, niż nie przyjaźnić.

Decyzję Zygmunta Solorza o zatrudnieniu Niny Terentiew uważam za jedną z jego najlepszych biznesowych decyzji w życiu. Sam mu ją zresztą wówczas doradzałem.

Cenię ją za sformatowanie Dwójki oraz wynalezienie Agaty Młynarskiej i pracę z nią (zawsze chciałem z nią współpracować).

Z Niną bardzo nas zbliża wspólna miłość do jamników i nalewek. Z tego, co wiem, jamniki Niny też lubią nalewki.

Edward Miszczak?

W przeciwieństwie do Niny, nie znam dobrze pana Edwarda. Widzieliśmy się raptem kilka razy w życiu. Dlatego niewiele mogę na jego temat powiedzieć. Z tego, co wiem, tak jak ja jest diabetykiem, więc choćby z tego powodu musi być dobrym człowiekiem. Ale być może używamy innego rodzaju insuliny, bo się jednak różnimy...

O konkurencji z TVN i Polsatem (optymistycznie!)

Jako korporacja (TVP1, TVP2, TVP Info), Telewizja Polska wygrywa z TVN i Polsatem. W przypadku poszczególnych anten zdarzają się dni, gdy wygrywamy my albo gdy walka idzie ramię w ramię. Są dni, gdy to Polsat czy TVN dominują i wtedy mam poważny zgryz. Ale chcę podkreślić, że TVP pod moim kierownictwem stawała, stoi i będzie stawać do walki ze sztandarowymi produkcjami konkurentów.

O tym, czy Nina Terentiew i Edward Miszczak mogliby pracować dla TVP?

Oczywiście. Ze względu na fachowość i kreatywność zatrudniłbym ich od dzisiaj. Z jednym zastrzeżeniem — nie mogliby chyba pracować razem w jednym gabinecie.

Na szczęście na Woronicza nie ma z tym najmniejszego problemu — mamy w są- siedztwie kilka budynków biurowych wystarczająco oddalonych od siebie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

TVN , Polsat , TVP