Zatrzymane w kadrze

TM
opublikowano: 10-07-2006, 00:00

27 września

48 godzin po wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezes partii, zgłasza kandydaturę Kazimierza Marcinkiewicza na szefa rządu. Ma to być ukłon w stronę Platformy Obywatelskiej.

31 października

Do koalicji PiS z PO nie dochodzi. Premier tworzy rząd mniejszościowy. W głosowaniu nad wotum zaufania zyskuje 10 listopada w Sejmie poparcie m.in. LPR i Samoobrony, przyszłych koalicjantów.

17 grudnia

To przejdzie do historii polityki i public relations. Słynne nocne: „Yes, yes, yes” premiera w Brukseli na zakończenie prac nad budżetem unijnym. Polska wywalczyła blisko 60 mld euro na lata 2007-13.

7 stycznia

Pierwsza zaskakująca zmiana na stanowisku szefa resortu finansów. Teresę Lubińską zastępuje profesor Zyta Gilowska. Wcześniej z gabinetu odszedł Andrzej Mikosz, minister skarbu.

5 maja

Koniec rządu mniejszościowego. Do koalicji formalnie dołączają LPR i Samoobrona. W rządowych ławach zasiadają w randze wicepremierów Roman Giertych i Andrzej Lepper.

24 czerwca

Kryzys lustracyjny związany z Zytą Gilowską. Pani wicepremier i minister odchodzi, w resorcie finansów zastępuje ją Paweł Wojciechowski. Nie na długo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu