Zawiercie kusi biznes ulgami

DI, PAP
opublikowano: 06-09-2012, 00:00

Ponad 200 hektarów ma do zaoferowania inwestorom Zawiercie (Śląskie).

Właśnie rusza miesięczna kampania promująca te tereny pod hasłem „Zawiercie. Tu rozkręca się biznes”. Lokalne władze zachęcają atrakcyjnym położeniem działek, cenami i ulgami podatkowymi.

Szczegóły oferty potencjalni inwestorzy będą mogli też poznać bezpośrednio od przedstawicieli lokalnych — w najbliższą sobotę, podczas Dnia Otwartego Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG). Impreza zostanie zorganizowana w zawierciańskimOśrodku Sportu i Rekreacji. Oferowane działki mają od pół do 10 ha. Są położone w stworzonej specjalnie strefie. Informacje na temat działek można znaleźć na stronie www.business.zawiercie.eu.

Inwestorzy w SAG mogą korzystać z trzech różnych ulg podatkowych (ulgi w podatkach lokalnych i w podatku dochodowym w ramach SSE). Miasto umożliwia m.in. nabycie użytkowania wieczystego działki, co obniża na starcie koszty rozpoczęcia działalności. Alternatywą do zakupu działki będzie możliwość zakupu, najmu, leasingu modułowych hal produkcyjnych. Obecnie w SAG trwa budowa drogi.

200

ha Tyle zajmuje obszar, które Zawiercie przeznaczyło pod inwestycje. Podzielono go na dwie części. 150 ha — na produkcję i usługi. Pozostałe 50 ha na zabudowę mieszkaniową i tereny rekreacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zawiercie kusi biznes ulgami