Zawodówki bliżej biznesu

  • Marta Bellon
opublikowano: 23-08-2015, 22:00

Ministerstwo Gospodarki (MG) zamierza przeznaczyć 204 mln zł z funduszy europejskich na pilotażowy program kształcenia zawodowego

Ministerstwo Gospodarki (MG) zamierza przeznaczyć 204 mln zł z funduszy europejskich na pilotażowy program kształcenia zawodowego, w którym będą uczestniczyć szkoły oraz firmy działające w specjalnych strefach ekonomicznych.

Każde z województw mogłoby liczyć na kilkanaście milionów złotych. Resort już wysłał ofertę stworzenia systemowej współpracy biznesu ze szkołami do wszystkich placówek zawodowych w Polsce i marszałków województw.

Czeka na zgłoszenia tych szkół, które chciałyby wziąć udział w programie. W jego ramach rozwijane ma być kształcenie zarówno w zawodach tradycyjnych, jak i nowych. Ostatnio MG udzielili rekomendacji dla 80 nowych zawodów, np. w branży chłodnictwa. W nowym rozdaniu funduszy unijnych na lata 2014-20 z budżetu marszałków województwa na szkolnictwo zawodowe będzie ponad 900 mln EUR, a resort edukacji dołoży jeszcze 124 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu