Zbankrutowała stocznia, która zbudowała Titanica

opublikowano: 05-08-2019, 13:45

Stocznia Harland and Wolff w Belfaście od poniedziałku będzie znajdować się pod zarządem administracyjnym, donosi Reuters.

Stocznia, w której powstał słynny transatlantyk Titanic, zatrudniała w czasach świetności nawet 30 tys. ludzi. Przez kolejne dekady jej pozycja jednak słabła i obecnie w Harland and Wolff jest tylko 130 etatowych pracowników specjalizujących się w projektach energetycznych i inżynierii morskiej.

Pracownicy stoczni sprzeciwiają się przekazaniu jej pod zarząd administracyjny i przekonują, że najlepszym rozwiązaniem jest jej nacjonalizacja. Dlatego w ubiegłym tygodniu rozpoczęli akcję polegającą na okupacji stoczni. W poniedziałek przedstawiciel związków powiedział, że pracownicy będą próbować zablokować wejście na teren stoczni nowego zarządu.

Najnowsze problemy Harland and Wolff to skutek bankructwa Dolphin Drilling, norweskiej spółki-matki brytyjskiej stoczni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane