Czytasz dzięki

Zbankrutowana FC Parma zdegradowana do Serie D

opublikowano: 23-06-2015, 09:29

Nie ma chętnych na włoski klub piłkarski FC Parma. Dlatego zostanie on zdegradowany do Serie D, najwyższej z lig rozgrywek amatorskich we Włoszech.

Syndyk czekał do poniedziałku na oferty kupna FC Parma. Nie pojawiła się żadna. Wcześniej mówiło się, że zainteresowani są  Mike Piazza i Giuseppe Corrado, ale obaj zrezygnowali niemal w ostatniej chwili.

youtube

FC Parma zakończyła ostatnie rozgrywki Serie A na ostatnim miejscu, tracąc wcześniej punkty m.in. z powodu nie wypłacania wynagrodzeń piłkarzom i innym osobom zatrudnionym przez klub. Oficjalnie zbankrutowała w marcu.   Jeśli znalazłby się chętny do przejęcia FC Parma, klub spadłby do Serie B. Ponieważ nie ma inwestora, został zdegradowany do ligi amatorskiej.

FC Parma nigdy nie była mistrzem Włoch. W latach 1992-2002 zdobyła jednak siedem innych piłkarskich trofeów: dwa razy wygrała Puchar UEFA, trzykrotnie Puchar Włoch, raz Europejski Super Puchar i raz Puchar Zdobywców Pucharów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane