Zbudują nowy stadion, ale w Lubinie

EG
04-09-2007, 00:00

Brakuje ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, dobrej woli i pieniędzy na budowę stadionów. Dodajmy… na EURO 2012!

Brakuje ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, dobrej woli i pieniędzy na budowę stadionów. Dodajmy… na EURO 2012!

Tymczasem Zagłębie Lubin Sportowa Spółka Akcyjna (SSA), nie bacząc na trudności, wybrała generalnego wykonawcę stadionu piłkarskiego dla potrzeb klubu i lokalnej społeczności.

Kontrakt na zaprojektowanie i zbudowanie stadionu podpisało z Zagłębiem Lubin SSA konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa, Hochtief Polska oraz Hochtief Construction AG Sport Facilities.

Inwestycja, spełniająca najwyższe wymagania UEFA, zostanie ukończona w grudniu 2009 r.

Bryła nowego stadionu będzie wkomponowana w zachowane częściowo wały starych trybun. Nowoczesne trybuny zostaną wykonane w konstrukcji żelbetowej prefabrykowanej i przykryte stalowym dachem.

— Inwestycja jest dla naszej firmy etapem rozwoju w kierunku przedsiębiorstwa o profilu górniczo-budowlanym. Pragniemy wykorzystać szanse, jakie niesie branża obiektów sportowych — mówi Bolesław Gerber, prezes PeBeKa.

Projekt stadionu w Lubinie opracowało biuro projektów Mierzwa-Architekten z Lipska przy współpracy z Hochtief Sport Facilities.

— Budowa stadionu w Lubinie jest pierwszym projektem tego typu w Polsce, w którego realizację angażują się firmy z grupy Hochtief. Doświadczenie koncernu podczas ostatnich 40 lat przy realizacji ponad 500 obiektów sportowych na świecie może być wkładem w przygotowania do EURO 2012 — uważa Leszek Ceran, dyrektor oddziału infrastruktura w Hochtief Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Zbudują nowy stadion, ale w Lubinie