Zderzenie z realiami

DARIUSZ SOCHA, prezes Zarys International Group
opublikowano: 15-06-2015, 00:00

OCHRONA ZDROWIA Założenia wprowadzonego przez odchodzącego ministra Bartosza Arłukowicza pakietu onkologicznego są oczywiście dobre.

Chodzi o to, by pacjent został zdiagnozowany już na etapie lekarza rodzinnego, a w momencie wykrycia zagrożenia — został szybko przejęty przez specjalistyczne jednostki, które będą go leczyły kompleksowo.

Sposób wprowadzenia pakietu spowodował jednak, że poprawiło się niewiele. Wymogi postawione przed szpitalami sprawiły, iż większość nie jest w stanie rozliczyć onkologicznych świadczeń. Takie zmiany powinno wprowadzać się w dłuższym okresie, dając placówkom zdrowotnym możliwość przygotowania się. Ustawo dawca powinien się nad pakietem jeszcze zatrzymać, uwzględniając braki kadry lekarskiej. Wprowadzając wymóg posiadania równocześnie onkologa, specjalisty radioterapii oraz torakochirurga, dyskwalifikuje się jednostkę, która dotychczas była w stanie pacjentowi onkologicznemu pomagać. Należy także dać chorym alternatywę, której w obecnym pakiecie brak. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DARIUSZ SOCHA, prezes Zarys International Group

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu