Zdobył Oscara i skrytykował Apple'a

opublikowano: 10-02-2020, 22:00

Taika Waititi, reżyser „Jojo Rabbit”, zapytany na konferencji prasowej, co trzeba dzisiaj zrobić dla piszących scenariusze, powiedział, że należy „wywierać presję na Apple’a, żeby poprawił swoje klawiatury” — napisał portal „The Independent”.

Jego zdaniem „nie da się na nich pisać”. Krytykując rozwiązania stosowane w MacBookach, reżyser wyraził jednocześnie chęć powrotu do tradycyjnych PC-tów, które, jego zdaniem, „mają o niebo lepsze klawiatury”, „znacznie lepiej współpracujące z palcami”. Konferencja prasowa odbyła się w związku ze zdobyciem przez nowozelandzkiego reżysera statuetki Oscara za „Jojo Rabit” w kategorii „najlepszy scenariusz adaptowany”.

W rozmowie z dziennikarzami Taika Waititi podkreślał, że był zaniepokojony procesem tworzeniem scenariusza do filmu. Dlatego padło pytanie o to, „czego jego zdaniem pisarze powinni oczekiwać od producentów”.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy