Ze spółek

Paweł Zielewski, Artur Sulejewski
opublikowano: 24-06-1999, 00:00

Ze spółekBANK KOMUNALNY. Bank poinformował, że negocjacje prowadzone z potencjalnym partnerem strategicznym znajdują się w końcowej fazie ustaleń. Bank nie poda jednak szczegółów uzgodnień do momentu podpisania ostatecznych umów.

BWR. Bank zawarł porozumienie z przedstawicielem DaimlerChrysler Services AG dotyczące współpracy z powstającym bankiem DaimlerChrysler Services Bank Polska. Jest ono następstwem zakupu przez Grupę DaimlerChrysler pakietu kontrolnego akcji BWR Banku Secesyjnego w Katowicach.

CLIF. Spółka złożyła wniosek do Rady Giełdy o dopuszczeniu do obrotu giełdowego 1,04 mln akcji serii C oraz 300 tys. akcji serii D.

ELEKTRIM. El-Net, spółka zależna od Elektrimu podpisała z TP SA umowę o współpracy w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz na zakładanie i używanie sieci na obszarze byłych województw koszalińskiego i słupskiego.

KGHM. Zarząd spółki postanowił wypłacić pracownikom firmy zaległe nagrody. Pochłoną one 8,5 proc. zysku netto za 1998 rok, który wyniósł 170,7 mln zł. Pracownicy firmy z zadowoleniem przyjęli decyzje kierownictwa KGHM. Będą jednak nadal zabiegać o podwyżki wynagrodzeń o 10,5 proc. w tym roku.

LEASCO. Spółka złożyła wniosek do CTO o dopuszczenie do obrotu na rynku pozagiełdowym 3,25 mln akcji serii B i C o wartości nominalnej 1 zł każda.

RAFAMET. WZA spółki powołało na następną kadencję radę nadzorczą w składzie: Czerwiński Mieczysław, Kalicki Mirosław, Niedźwiedź Janusz, Okarma Witold, Schmid Joanna oraz Sokołowski Andrzej.

MSP. Na dzisiaj Ministerstwo Skarbu Państwa zapowiedziało konferencję, na której prawdopodobnie ogłoszona zostanie sprzedaż Banku Zachodniego irlandzkiej grupie Allied Irish Banks. AS, PZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski, Artur Sulejewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu