Ze spółek

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-06-1999, 00:00

Ze spółekBĘDZIN. Zarząd Elektrociepłowni podjął uchwałę o odstąpieniu od sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Decyzja została podjęta w związku z wyłączeniem wszystkich podmiotów stowarzyszonych z konsolidacji.

BIUROSYSTEM. Zarząd spółki przedstawił prognozę wyników finansowych na ten rok. Zgodnie z nią, spółka zamierza osiągnąć przychody ze sprzedaży w kwocie 34,7 mln zł. Zysk operacyjny powinien wynieść 1,2 mln zł. Wynik przed opodatkowaniem ma się zamknąć kwotą 1,4 mln zł, zaś czysty zysk na koniec roku osiągnie wartość około 900 tys. zł. Prognoza została oparta na zwiększeniu udziału firmy na rynku regionalnym poprzez biuroserwis, telemarketing i inne działania marketingowe. Zarząd planuje równocześnie przejmowanie istniejących kanałów dystrybucji innych firm, zwiększoną sprzedaż hurtową oraz udział w przetargach i zamówieniach publicznych. Rentowność operacyjna została obniżona przez przewidywane koszty restrukturyzacji spółki, zaś sam plan finansowy powstał w oparciu o ceny z roku 1999.

Plan inwestycyjny przewiduje wydatki rzędu 1,35 mln zł, a główną inwestycją ma być zakup i wdrożenie informatycznego systemu wspomagania zarządzania firmą.

BWR. Bank otrzymał dwa listy wyrażające zainteresowanie podmiotów bankowych uczestnictwem w roli inwestora strategicznego.

HUTMEN. Prezes zarządu Józef Szymański złożył na ręce przewodniczącego rady nadzorczej wniosek o odwołanie go z pełnionej funkcji. Decyzja ta została podjęta w związku z zamierzonym przejściem na emeryturę.

LEASCO. Spółka zależna, KRAK Leasing podpisała aneks do umowy kredytu zawartej z BGŻ, w którym podnosi się jego wysokość do 2 mln zł. Kredyt oprocentowany jest według stopy zmiennej.

INSTAL KRAKÓW. Członkowie zarządu sprzedali łącznie 35 110 akcji zwykłych na okaziciela spółki.

Jedenasty NFI posiada 2 582 918 akcji spółki, które stanowią 35,36 proc. kapitału akcyjnego i dają prawo do wykonywania 2 582 918 głosów na WZA, co stanowi 15,27 proc. maksymalnej liczby głosów na WZA.

STOMIL BEŁCHATÓW. Spółka podpisała kontrakt eksportowy w zakresie wyrobów gumowych. Zgodnie z kontraktem, w okresie 3 lat zostaną dostarczone partnerowi wyroby gumowe o wartości nie mniejszej niż 26 mln marek. Płatności i dostawy realizowane będą partiami.

STRZELEC. WZA spółki przeznaczyło cały zeszłoroczny zysk netto w kwocie 906 tys. zł na zasilenie kapitału zapasowego.

TONSIL. Zarząd zawarł z Bankiem Śląskim umowę o współpracy. Obecnie trwają czynności prawne zmierzające do uruchomienia kredytu obrotowego krótkoterminowego wysokości 4 mln zł.

TU EUROPA. Agencja Reklamowa Czołówka BIS zbyła 87 876 akcji towarzystwa i posiada obecnie 379 462 akcje, co daje jej 14,45 proc. udział w kapitale akcyjnym oraz 379 462 głosów na WZA — 14,45 proc. głosów. WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu