Ze spółek

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 23-06-2004, 00:00

APATOR. Akcjonariusze spółki wystąpili do KDPW o zamianę 2870 akcji imiennych uprzywilejowanych na akcje zwykłe w dniu 1 lipca. Po konwersji ogólna liczba głosów na WZA spadnie do 5 588 323.

ARKSTEEL. WZA odbędzie się w dniu 30 czerwca.

BEEFSAN. WZA odbędzie się w dniu 30 czerwca.

BYTOM. Grzegorz Kuczyński został członkiem rady nadzorczej spółki.

ELEKTROMONTAŻ-EXP. Spółka zawarła kontrakt na rynku krajowym wart netto 349 tys. zł.

ENERGOPOL PŁD. KPWiG udzieliła zezwolenia na przekroczenie przez spółkę Energopol Warszawa progu 25 proc. głosów na WZA do 22 grudnia.

GANT. WZA odbędzie się w dniu 30 czerwca.

GRAJEWO. Emitent zawarł umowę pożyczki ze spółką zależną Pfleiderer OOO w Rosji, na podstawie której udzieli spółce rosyjskiej pożyczki w kwocie 800 tys. EUR.

IRENA. KPWiG zezwoliła na przekroczenie przez firmę Minex 33 proc. głosów na WZA do 30 czerwca.

KGHM. Deutsche Bank Trust Company Americas (bank depozytariusz kwitów depozytowych) przekroczył próg 5 proc. udziałów.

OŁAWA. W związku z wycofaniem akcji z publicznego obrotu spółka zawrze z KDPW umowę na ich weryfikację oraz umowę z BDM PKO BP dotyczącą czynności związanych z wydawaniem akcjonariuszom i przechowywaniem w depozycie akcji spółki. Boryszew będzie odkupywał akcje po 43 zł.

PAGED. Edmund Mzyk, prezes spółki, nabył 4912 akcji Pagedu.

PBG. Spółka złożyła do GPW wniosek o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku podstawowym 1,5 mln akcji serii B oraz 3 mln akcji serii C.

RESBUD. WZA odbędzie się w dniu 29 czerwca.

SOKOŁÓW. KPWiG udzieliła zezwolenia HK Ruokatalo Oyj na przekroczenie progu 33 proc. głosów na WZA.

STALEXPORT. Spółka Stal- export Autostrada Śląska złożyła ofertę przetargową w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na udzielenie koncesji na budowę oraz eksploatację autostrady A4 na odcinku Katowice-Wrocław. Stalexport zawarł kontrakty eksportowe warte 30,5 mln zł.

SUWARY. Spółka kupiła od Henryka Owczarka, prezesa Suwarów, 105 udziałów w spółce Suwary-Packing. Obecnie ma w niej pełną kontrolę.

ŚNIEŻKA. Spółka wypłaci 0,35 zł dywidendy na akcję. Dzień ustalenia prawa do dywidendy to 7 lipca. Premia będzie wypłacona 30 września.

WANDALEX. Przychody grupy po 5 miesiącach tego roku przekroczyły 26 mln zł, a zysk netto wyniósł 2,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane