Ze spółek

Stasiuk Tadeusz, Tomaszkiewicz Beata
opublikowano: 08-08-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

TVN. SBS Broadcasting nabył wczoraj od ITI Holdings 33 proc. akcji telewizji TVN. Za walory TVN, SBS zapłaciło własnymi akcjami, obligacjami zamiennymi ITI o wartości 40 mln USD oraz gotówką w kwocie 91,4 mln USD. W kontrakcie zapewniło sobie również możliwość zwiększenia swojego udziału do 50 proc., o ile w przyszłości umożliwią to zmiany w polskim prawie.

BOŚ. Rada Banku zatwierdziła korektę planu finansowego na 2000 r., która przewiduje osiągnięcie w tym roku zysku netto wysokości 66,0 mln zł tj. na poziomie niższym od pierwotnie planowanego o 24,9 mln zł przy wzroście aktywów w skali roku o 28 proc.

GE BANK MIESZKANIOWY. Odwołany został ze stanowiska prezesa zarządu Robert Lee. W jego miejsce rada nadzorcza powołała Łukasza Balda.

OPTIMUS. Wartość toczących się przed sądem postępowań dotyczących spółki i jednostek zależnych nie przekracza łącznie 10 proc. kapitałów własnych emitenta.

PKO BP SA. Bank zorganizuje w tym roku emisję obligacji komunalnych gminy Goleniów na łączną kwotę 3 mln zł. Ogółem do końca września w trzech transzach wyemitowanych zostanie 30 papierów o wartości nominalnej 100 tys. zł każdy. Termin wykupu rada gminy ustaliła na 1, 2 i 3 lata. Oprocentowanie obligacji jest zmienne, oparte na rentowności 52-tygodniowych bonów skarbowych i będzie wypłacane raz w roku. Propozycję ich objęcia otrzymają inwestorzy indywidualni. Środki z emisji gmina przeznaczy na inwestycje oświatowe.

PKO BP zorganizuje również emisję obligacji miasta Zbąszyń. Jej wartość określono na 3,5 mln zł. Papiery zostaną wypuszczone w 10 seriach z terminem wykupu 3-6 lat.

YAWAL SYSTEM. NWZA odbędzie się 15 września 2000 roku. W porządku obrad przewidziano m. in. podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki zależnej oraz w sprawie nowej emisji akcji serii F lub obligacji. WST, BT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Stasiuk Tadeusz, Tomaszkiewicz Beata

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy