Ze spółek

Zielewski Paweł, Tomaszkiewicz Beata
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

BRE. Międzynarodowa agencja ratingowa MoodyŐs Investors Service potwierdziła w czwartek dotychczasowy rating siły finansowej BRE Banku SA na poziomie D.

MoodyŐs rozważał możliwość podniesienia oceny BRE Banku, który w lutym ogłosił, że planuje umocnienie swojej pozycji na krajowym rynku bankowości detalicznej, ponieważ obecny okres sprzyja wzrostowi tego typu usług finansowych w Polsce.

Krótkoterminowe i długoterminowe ratingi zadłużenia i depozytów BRE Banku na poziomie Baa1/P-2 w dalszym ciągu odzwierciedlają jego sytuację własnościową i to, że bank jest kontrolowany przez Commerzbank (rating Aa3/P-1/B).

ANIMEX. Arthur Andersen dokona przeglądu sprawozdania finansowego spółki i grupy za okres 6 miesięcy kończący się dnia 30 czerwca 2000 r.

BUDIMEX. Spółka podpisała kontrakt na budowę zespołu budynków mieszkalno-usługowych o wartości netto — 93,8 mln zł.

EFL. Spółka podpisała z Credit Suisse First Boston LTD transakcję na zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym (transakcja SWAP), na okres 3 lat. Przedmiotem umowy jest zamiana zobowiązań wyrażonych w PLN na EURO. Transakcja opiewa na kwotę 30 mln euro.

ELEKTROMONTAŻ EXPORT. Spółka zależna Elektromontaż-Łódź zawarła nowe kontrakty z KGHM Polska Miedź o wartości brutto 1553,6 tys. Podpisano też umowę o wartości 690 tys. zł.

MOSTOSTAL SIEDLCE. Mostostal Siedlce Budownictwo zawarł kontrakt o wartości 20 mln zł.

NOVITA. Novitex (podmiot w 100 proc. zależny od emitenta) nabył 230 akcji zwykłych na okaziciela Novity w cenie 11,50 zł za akcję, stanowiących 0,01 proc. akcji i głosów na WZA. Nowitex posiada obecnie 20,48 proc. głosów.

PEPEES. Firma podpisała umowę z Pekao SA kredytową na finansowanie inwestycji polegającej na rozbudowie browaru, w wysokości 10 mln zł. Kredyt zostanie wykorzystany w 8 transzach.

PROSPER. Tadeusz Wesołowski, prezes zarządu i główny akcjonariusz spółki, kupił z upoważnienia zarządu firmy 80 proc. akcji Cefarmu Częstochowa. Za przejęty pakiet zapłacił 9 mln zł. Zgodnie z ustawą akcje spółki pracowniczej, która spłaca raty leasingowe do Skarbu Państwa mogą zostać sprzedane wyłącznie osobie fizycznej. Po upływie okresu spłaty Prosper odkupi Cefarm Częstochowa od Tadeusza Wesołowskiego. Cefarm Częstochowa działa na rynku centralnej i południowej Polski, gdzie Prosper dotychczas nie był obecny. KK

RAFAMET. Spółka otrzymała zamówienia od kolei belgijskich oraz marokańskich o wartości 13 mln zł. Realizacja nastąpi w latach 2000-2002.

SOFTBANK. 12 grudnia NWZA ma zmienić skład rady nadzorczej.

TP SA — NIK. Najwyższa Izba Kontroli zarzuciła MSP błędy przy wyborze w 1998 roku doradcy prywatyzacyjnego przed sprzedażą Telekomunikacji Polskiej. Padły wręcz zarzuty o niezgodnościach graniczących z korupcją. Zdaniem NIK, mniej korzystna oferta Schroder Polska o ponad 27 mln zł zwiększyła koszty doradztwa. MSP oświadczyło, że wybrano ofertę najkorzystniejszą pod względem formalnym, merytorycznym i cenowym, odrzucając tym samym zarzuty Izby.

TALEX. Według raportu do GUS w ciągu 10 miesięcy tego roku przychody spółki wyniosły 28 444,5 tys. zł. BT, PZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane