Ze spółek

Maciej Zbiejcik
22-11-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

GZE. Torbjšrn Wahlborg, prezes Vattenfall na Polskę, twierdzi, że MSP może być zmuszone obniżyć cenę akcji 25 proc. akcji GZE, jeśli chce, by negocjacje między ministerstwem a szwedzką firmą zakończyły się do czwartku.

BANK CZĘSTOCHOWA. 12 grudnia odbędzie się WZA. które ma zdecydować o emisji od 1,5 mln do 7 mln akcji serii D. Akcjonariusze mają zmienić uchwałę podjętą przez WZA z 6 października 1999 roku o emisji od 1 do 1,5 mln akcji serii D. Emisja miała być skierowana do inwestora.

EXBUD. Firma podpisała kontrakt o wartości 32,3 mln EURO.

KRAKBROKERS. Spółka podpisała z firmą Energopol-Ekspres umowę o współpracy w zakresie importu i eksportu paliw oraz kopalin i artykułów rolnych. Umowa obowiązuje do końca 2001 r. i przewiduje handel towarami o wartości nie mniejszej niż 5 mln zł do końca 2000 r. Natomiast do końca 2001 r. wartość obrotów nie powinna być niższa od 30 mln zł.

LIBET. Spółka złożyła do CeTO wniosek o dopuszczenie do obrotu akcji serii A, B, C, D.

NETBROKERS. W grudniu 2000 roku NetBrokers — Wirtualna Giełda Towarowa zamierza uruchomić aukcje na towary rolne, jako wstęp do notowań giełdowych w trybie on-line. W systemie NetBrokers zarejestrowanych jest obecnie ponad 200 firm branżowych z czego większość to znaczący przetwórcy i producenci mięsa. Na platformie NetBrokers doszło już do zawarcia pierwszych transakcji.

Wirtualna Giełda Towarowa powstała na początku tego roku z inicjatywy Krak-Brokers, który posiada 40 proc. udziałów. 30 proc. pakiet kontroluje Comarch.

PEKAES. Spółka przekaże skonsolidowane sprawozdanie finansowe za I półrocze 23 listopada.

POLFA KUTNO. Spółka wezwała do sprzedaży 415 380 własnych akcji, dających 17,81 proc. głosów na WZA spółki, po 65 zł za akcję. Na zamknięciu wczorajszych notowań ciągłych kurs akcji Polfy Kutno wyniósł 61 zł.

Zapisy na sprzedaż akcji potrwają od 28 listopada do 14 grudnia tego roku. Polfa Kutno poinformowała, że celem ogłoszenia wezwania jest umorzenie skupionych akcji. Jest to już drugie wezwanie, jakie Polfa Kutno ogłosiła w celu skupienia własnych akcji.

W związku z wezwaniem dziś obrót akcjami spółki będzie zawieszony.

POLNORD. Spółka zawarła umowę z Gemplus Pologne, której przedmiotem jest wykonanie przez Polnord robót budowlanych I etapu budowy fabryki Gemplus w Tczewie. Wynagrodzenie za prace wyniesie 5,3 mln zł.

WODKAN. Spółka zarobiła w trzech kwartałach tego roku około 1,6 mln zł (w 1999 roku — 1,4 mln zł), a zysk operacyjny zamknął się kwotą 1,71 mln zł. Od dwóch lat, znaczną część zysków spółka przeznacza na budowę oczyszczalni ścieków dla Ostrowa Wlkp. i okolicznych miejscowości. Cała inwestycja będzie kosztowała 43 mln zł. Do tej pory Wodkan wydał na ten cel około 22 mln zł. MZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu